Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Wydarzenia

Od baśni do komedii. XXIII Jesienny Festiwal Teatralny

Znamy termin i program XXIII Jesiennego Festiwalu Teatralnego w Nowym Sączu. Przedsięwzięcie pod patronatem prezydenta naszego miasta Ludomira Handzla rozpocznie się 5 i potrwa do 20 października br. Sprzedaż biletów rozpocznie się 9 września.
 


 

Premierą Alicji w krainie czarów Lewisa Carrolla w wykonaniu Grupy Teatralnej Cudoki-Szuroki rozpocznie się 5 października bieżącego roku kolejny, 23. Jesienny Festiwal Teatralny. Publiczność w ciągu dwóch tygodni będzie mogła obejrzeć bardzo zróżnicowany repertuar. Poza wspomnianą Alicją w krainie czarów organizatorzy zaprezentują przedstawienie O Czerwonym Kapturku i księżniczce na ziarnku grochu w wykonaniu Teatru NSA i baśń Piękna i bestia J. M. Leprince’a de Beaumonta, przygotowana przez Grupę Artystyczną Mocni z Nowego Sącza.
 

Zasadniczą część liczącego ponad dwadzieścia pozycji festiwalowego repertuaru będą jednak stanowić spektakle komediowe. Na scenie MOK pokaże się między innymi warszawski teatr Kwadrat z przedstawieniem Tydzień, nie dłużej Clémenta Michela, Cudotwórca Joe Friela Agencji Artystycznej C.D.N. z Krakowa i Serca na odwyku Murraya Schisgala, spektakl przygotowany przez Agencję Artystyczną Certus z Częstochowy.
 


 

Teatr Gudejko z Warszawy przyjedzie z przedstawieniem Berek, czyli upiór w moherze 2 Marcina Szczygielskiego, a inna warszawska scena, teatr Kamienica ze spektaklem Test katalońskiego dramaturga Jordiego Valejjo Duarriego. To wyliczenie nie wyczerpuje całej festiwalowej oferty, która znajduje się na afiszu.
 

Organizatorzy zapraszają także na przedstawienia muzyczne. Usłyszymy piosenki Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego i Jeremiego Przybory oraz spektakl Nowy Jork. Prohibicja Teatru Muzycznego Roma z Warszawy. W repertuarze JFT nie zabraknie monodramów – pojawi się Dekompozycja2. wg Bogusława Schaeffera w wykonaniu Janusza Michalika i Ostatnia taśma Krappa Samuela Becketta w wykonaniu Mieczysława Filipczyka. Uzupełnieniem dramaturgii będzie wystawa pasteli Krzysztofa Kulisia Impresje teatralne.
 

Na scenie MOK zobaczymy wybitnych polskich aktorów, między innymi Adama Ferencego, Pawła Małaszyńskiego, Hannę Śleszyńską, Cezarego Żaka, Ewę Kasprzyk i Daniela Olbrychskiego. Sprzedaż biletów rozpocznie się 9 września w kasie MOK przy Al. Wolności 23, codziennie oprócz sobót i niedziel w godzinach 8:00 – 16:00. Festiwal zakończy się 20 października. /Zdj. ilustracyjne z arch. JFT: Kolacja na cztery ręce, Teatr Kamienica /

 

[POBIERZ REPERTUAR]

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-08-19 11:20:41