Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Wydarzenia

Bookcrossing w Nowym Sączu

Wakacyjna Biblioteka zdobywa serca sądeczan i internautów. W dniu oficjalnego otwarcia pierwszej Nowosądeckiej Strefy Relaksu na placu Starej Sandecji pojawiła się także "Wakacyjna Biblioteka". Ten zgoła niepozorny regał z kilkudziesięcioma książkami z miejsca podbił serca korzystających ze Strefy i spodobał się internautom.
 


 

Na popularnym portalu społecznościowym, gdzie Sądecka Biblioteka Publiczna ma swój profil, post o tej inicjatywie wyświetlił się do tej pory u ponad 21 tys. osób i doczekał się ponad 700 reakcji, komentarzy i udostępnień. Post udostępniło wiele osób prywatnych, ale także między innymi ogólnopolski portal w.bibliotece.pl.
 

Zasady korzystania z "Wakacyjnej Biblioteki" są proste: weź, przeczytaj. Przeczytałeś? – zwróć na miejsce lub podaj dalej. Można także przynieść książki, których nie potrzebujesz.
 

Internauci chwalą inicjatywę i zapowiadają chęć korzystania z "Wakacyjnej Biblioteki": "świetna inicjatywa dla tych którzy kochają książki", "bardzo lubię czytać i mam parę książek do tej biblioteki, przyniosę", "trzeba będzie koniecznie odwiedzić to miejsce".
 

Dla wszystkich miłośników bookcrossingu Sądecka Biblioteka Publiczna przygotowuje jeszcze jedną niespodziankę: "Wakacyjna biblioteka” już wkrótce pojawi się w kolejnej Nowosądeckiej Strefie Relaksu.
 

Bookcrossing to idea nieodpłatnego przekazywania książek. Pozostawiane są one w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych (stoliki, regały, półki), by można je było przeczytać i przekazać dalej. Ta forma promocji książki i czytelnictwa, staje się coraz popularniejsza i w Polsce i na świecie, często tworzone są niezwykle ciekawe i oryginalne mikrobiblioteki. W Nowym Sączu na zasadach bookcrossingu przez cały rok książki można zostawiać i wymieniać w Sądeckiej Bibliotece Publicznej przy ul. Franciszkańskiej 11. /Tekst i zdjęcia: SBP/
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

Autor: Biuro Prasowe UM
Źródło: SBP
Dodano: 2019-07-14 18:33:46