Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Wydarzenia

"PRIATEĽSTVO – BARÁTSÁG – PRZYJAŹŃ" . Wystawa w Preszowie

Sztuka nie zna granic i nie zważa na różnice językowe. Artyści z Polski, Węgier i Słowacji spotkali w słowackim Preszowie, mieście partnerskim Nowego Sącza, aby potwierdzić, że słowo "przyjaźń" inaczej brzmi w każdym języku, ale znaczy to samo.
 


 

Słowacko-polsko-węgierska wystawa plastyczna pod nazwą "PRIATEĽSTVO – BARÁTSÁG – PRZYJAŹŃ"  to cykliczne międzynarodowe wydarzenie kulturalne, organizowane przez miasto Preszów. Do współtworzenia wystawy zostali zaproszeni artyści z miast: Nowy Sącz, Nyiregyhaza (Węgry) i Preszów (Słowacja). W  wystawie uczestniczy  4 artystów z każdego miasta. Z Nowego Sącza do Preszowa zawieźli swoje dzieła artyści plastycy: Urszula Gawron, Józef Stec, Barbara Adamowicz i Anna Wilk. Wszyscy artyści mogli zaprezentować 3 dzieła artystyczne.
 


 

Skład grupy powstał we współpracy z Zarządem Oddziału Nowosądeckiego Związku Polskich Artystów Plastyków i Nowosądecką Małą Galerią. Wernisaż wystawy odbył się 11 lipca bieżącego roku w galerii Miejska Caraffka w Preszowie z udziałem przedstawicieli samorządów, osobistości z kręgów kultury, sztuki i nauki z Polski, Węgier i Słowacji. Nasze miasto reprezentowała dyrektor Nowosądeckiej Małej Galerii  Alicja Hebda. Ekspozycja będzie czynna do 31 sierpnia 2019 r. /Fot.  Iveta Hudakova , Mesto Prešov, Mestský úrad v Prešove, PKO-Čierny orol Prešov/.

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-07-12 10:38:18