Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Wydarzenia

Zainteresowanie programami pomocowymi nie maleje

Zainteresowanie programem "Rodzina 500+" nie maleje. Do 10 lipca bieżącego roku w nowosądeckim MOPS-ie złożono 4058 elektronicznych wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego "500+", z czego rozpatrzono już pozytywnie ponad 1350 wniosków.
 


 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przypomina, iż składając wniosek na pierwsze dziecko, należy uwzględnić również pozostałe dzieci do 18. roku życia, nawet te, na które aktualnie pobierane jest już świadczenie wychowawcze. Dzięki temu nie będzie konieczności składania kolejnego wniosku lub wizyty w urzędzie.
 

Jeżeli złożony już wniosek dotyczy tylko pierwszego dziecka, w celu kontynuacji wypłaty świadczenia na drugie i kolejne dziecko od października 2019 (bez przerwy),  należy złożyć kolejny wniosek na te dzieci do 31 sierpnia bieżącego roku. Szczegóły dotyczące programu znajdują się na stronie MOPS www.mops.nowysacz.pl.
 


 

Podobnie jak "500+", dużym zainteresowaniem cieszy się program "Dobry start 300 dla ucznia". Do 10 lipca bieżącego roku przyjęto 2498 elektronicznych wniosków w sprawie ustalenia prawa do świadczenia "Dobry start", z czego 800 wniosków zostało już rozpatrzonych i świadczenie przyznano.
 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przypomina, iż termin składania wniosków upływa 30 listopada 2019 roku, a świadczenie "Dobry start" z wniosków złożonych do 31 sierpnia bieżącego roku zostanie wypłacone do 30 września 2019 r.
 

MOPS apeluje o dokładne i staranne wypełnienie wniosku i upewnieniu się, że poprawnie wpisano adres szkoły. Tylko to gwarantuje szybkie rozpatrzenie wniosku bez konieczności wizyty w Urzędzie w cel uzupełnienia danych. MOPS zachęca do składania wniosków w formie elektronicznej. Wszystkie informacje i formularze wniosków na stronie www.mops.nowysacz.pl.
 

Autor: Biuro Prasowe UM
Źródło: MOPS
Dodano: 2019-07-12 08:28:47