Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Wydarzenia

Wieczór muzyki żydowskiej w MOK

Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel zaprasza do Miejskiego Ośrodka Kultury na kolejny Poniedziałek ze Sztuką. Tym razem ze sceny zabrzmią tradycyjne pieśni żydowskie, melodie klezmerskie i musicalowe w wykonaniu zespołu NEGEV. Przedstawienie odbędzie się 29 lipca o godz. 18:00.
 


 

Zespół NEGEV powstał w 2008 roku z inspiracji klimatem i urokiem muzyki żydowskiej. Wokalistką zespołu jest Agnieszka Bielanik-Witomska, piosenkarka przez wiele lat koncertująca w kraju i za granicą z kabaretem Pod Egidą Jana Pietrzaka, a także artystka śląskich teatrów muzycznych w Gliwicach i w Chorzowie. Na scenie towarzyszą jej skrzypek Bartłomiej Balcerzak oraz gitarzystka Katarzyna Kupiec.
 

Zespół nawiązuje doskonały kontakt z publicznością – prowadząc z nią swoisty dialog porywa do wspólnego śpiewu, a nawet tańca. Bogaty repertuar koncertu łączy tradycyjne pieśni żydowskie, instrumentalne melodie klezmerskie, pieśni z musicalu "Skrzypek na dachu" oraz piosenki nawiązujące do kultury żydowskiej, jak "Miasteczko Bełz", „Rebeka" czy "Bubliczki".
 

Bilety do nabycia w sekretariacie MOK od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00. Następny Poniedziałek ze Sztuką (27 sierpnia) wypełni koncert Sidneya Polaka.
 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-07-09 09:38:12