Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Wydarzenia

Sądecka Marka Turystyczna: wręczenie certyfikatów

W sali nowosądeckiego ratusza odbyło się wręczenie certyfikatów Sądeckiej Marki Turystycznej (8 lipca). Wyróżnienie przyznawane jest podmiotom turystycznym, które dzięki jakości usług oraz ich powiązaniem z dziedzictwem przyrodniczo-kulturowym regionu, zasługują na najwyższe uznanie.
 


 

- Wszyscy wiemy, jak turystyka jest ważna – powiedział witając gości prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel. – Nowy Sącz jest postrzegany jako miasto aktywne i przedsiębiorcze. Należy położyć nacisk na infrastrukturę turystyczną i transportową, ale też na gastronomię, która może stać się rozpoznawalną turystyczną marką – przekonywał prezydent. Znaczenie gastronomii jako czynnika wspierającego rozwój turystyki podkreślał też przewodniczący Rady Konsultacyjnej ds. Turystyki przy Prezydencie Miasta Nowego Sącza i Staroście Nowosądeckim, Józef Wojnarowski.
 

W tym roku certyfikat otrzymali: Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu, hotele: Beskid, Panorama i Ibis Styles w Nowym Sączu, Heron Live Hotel w Siennej oraz hotele Klimek SPA w Muszynie i Krynica w Krynicy-Zdroju. Certyfikaty wręczali prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel i starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.
 

Jednym z ważniejszych celów tego konkursu jest wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych i hotelarskich. Procedura przyznawania Marki trwa ponad rok. W tym czasie oceniana jest, jakość obsługi klientów i produktów, oraz ich związanie z Sądecczyzną – jej specyfiką kulturowo-historyczną i przyrodniczą. Roczny etap oceniania przewiduje szczegółowe sprawdzanie oferty poprzez wizytacje, rozmowy z klientami, badania ankietowe, bezpośrednie korzystanie z usług itd. Po tym czasie zespół do spraw certyfikacji przygotowuje wstępną ocenę podmiotu i oferowanych produktów, która przekazywana jest Kapitule Marki. Do niej należy ostateczna decyzja o przyznaniu certyfikatu, odrzuceniu kandydata lub przedłużeniu okresu sprawdzającego.
 

Organizatorami konkursu są: Starosta Nowosądecki, Prezydent Miasta Nowego Sącza, Rada Konsultacyjna ds. Turystyki przy Prezydencie Miasta Nowego Sącza i Staroście Nowosądeckim, Nowosądecka Izba Turystyczna i Sądecka Organizacja Turystyczna oraz Sądecka Izba Gospodarcza.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-07-08 13:15:40