Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Wydarzenia

"Skowroneczek" za nami: "Chwilka" z Grand Prix

"Chwilka" z Białej Podlaskiej zdobyła Grand Prix festiwalu "Skowroneczek". Zespół złożony z trzech dziewcząt brawurowo i dowcipnie wykonał ludową piosenkę "Kukułeczka". W niedzielne popołudnie (7 lipca) na nowosądeckim rynku odbyła się gala finałowa 16. edycji festiwalu.
 


 

Bardzo się cieszę, że Nowy Sącz słońcem gościł wiele rozśpiewanych serc i wiele radości pozostanie także w naszym mieście. Dziękuję wszystkim organizatorom, na czele z naszym nieocenionym ks. Andrzejem Mulką, dziękuję za duchowe wsparcie naszemu prałatowi ks. dr. Jerzemu Jurkiewiczowi, a przede wszystkim wam kochane dzieci, śpiewające w Nowym Sączu. Gratuluję rodzicom takich wielkich talentów, które macie w swoich domach, cieszę się, że mogliście zaprezentować się w Nowym Sączu. Mam nadzieję, że spotkamy się również za rok. Wszystkiego dobrego – powiedział prezydent Ludomir Handzel przed wręczeniem nagród (wspólnie z wiceprezydent Magdaleną Majką).
 

I miejsca w swoich kategoriach wiekowych zdobyli również: Paulina Knapik z Sarnowa, Natalia Grzejszczyk z Masłowa, Karolina Michalik z Lipnicy Wielkiej i gorąco oklaskiwany za wykonanie znanego filmowego przeboju "Gdybym był bogaty" Krystian Gizicki z Nowego Sącza. W kategorii zespołów (w kategorii I) zwyciężyli Gabriela Baci i Aleksander Oracz. W sumie jury przyznało kilkadziesiąt nagród, często je dublując, co świadczy o wysokim poziomie uczestników.
 

[SKOWRONECZEK WYNIKI]
 

Organizatorzy podkreślali nie tylko wysoki poziom imprezy, ale i znakomitą atmosferę. – Cieszę się z tego, że wyjeżdżając z Nowego Sącza wywozicie miłe wspomnienia, że nie najważniejsze są nagrody i miejsca, jak słyszałam z ust dzieci i rodziców, ale to, że byliście tutaj i zapewne za rok do nas wrócicie – powiedziała dyrektor nowosądeckiego Pałacu Młodzieży Milenia Małecka-Rogal.
 


 

Jury w składzie: Lidia Matynian z Akademii Muzycznej w Krakowie (przewodnicząca), Małgorzata Bartas-Witan z Polskiego Radia w Warszawie, Milenia Małecka-Rogal, dyrektor nowosądeckiego Pałacu Młodzieży, ks. Paweł Sobierajski, wykładowca akademicki i wokalista z Katowic, Paweł Moszumański, muzyk i kompozytor z Krakowa i Tomasz Bracichowicz, kierownik muzyczny festiwalu Alleluja-Happy Day z Kielc przyznawało nagrody w czterech grupach wiekowych od 6 do 15 lat.
 


 

Przy ocenie brano pod uwagę dobór repertuaru, warunki wokalne i sposób prezentacji utworów. Grand Prix festiwalu - nominację na EuroFestiwal – ma wartość ok. 300 euro. I nagrody w każdej z kategorii wiekowych to również wyjazd na EuroFestiwal z dofinansowaniem ok. 60 euro.XVI Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej "Skowroneczek" odbył się pod patronatem prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla i przy wsparciu finansowym miasta.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-07-08 09:21:17