Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Wydarzenia

Sądecki Gwiazdozbiór na zakończenie Imienin Miasta

Tegoroczne Imieniny Miasta Nowego Sącza przebiegały pod znakiem rodzimych imprez i sądeckich wykonawców. Prezydent Miasta Ludomir Handzel zaprosił na scenę pod kasztanem  gwiazdy z importu, ale i sądeczan, którzy zdobywają uznanie nie tylko u siebie.
 


 

Niedzielne popołudnie rozpoczął koncert laureatów XVI Festiwalu Piosenki Dziecięcej "Skowroneczek", a zakończyli wykonawcy z sądeckim rodowodem: zespół Poisons, Izabela Szafrańska i niemiecki duet Modern Talking Reloaded.
 

Zespół Poison został założony we wrześniu 2013 roku w Tęgoborzu przez trójkę rodzeństwa: Angelę, Sergiusza i Martina Gołąbów. Angela gra na gitarze elektrycznej, akustycznej; na basowej gra Martin (zaczynał grę na basie jako ośmiolatek), a brzmienie uzupełnia Sergiusz na klawiszach. Wokalistką zespołu jest Elżbieta Gołąb, która także pisze teksty piosenek. Grupa gra dynamicznego rocka, ich ostatni znany przebój to Ucieczka.
 


 

Izabela Szafrańska zaistniała w przestrzeni publicznej dzięki udanemu występowi w programie The Voice of Poland. Pochodzi z Lipnicy Wielkiej, wywodzi się z wielodzietnej i muzycznie uzdolnionej rodziny. Śpiewa od 5. roku życia. Oprócz zainteresowań muzycznych fascynuje się tańcem i sportem, tworzy także muzykę sefardyjską. Jest absolwentką kulturoznawstwa, studiów międzywydziałowych Uniwersytetu w Białymstoku.
 


 

Grupę Modern Talkin Reloaded tworzą Michael Beurich i Andre Brand. Zespół wykonuje covery przebojów grupy Modern Talking, która zakończyła działalność w 2003 roku. W Nowym Sączu zaprezentowali najbardziej znane przeboje pierwowzoru, z "You’re My Heart, You’re My Soul", "Cheri Cheri Lady" i wielu innych. Warto dodać, że MTR jako jedyni mają prawo do noszenia nazwy Modern Talking.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]
 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-07-07 16:14:19