Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Wydarzenia

Zabawa na Osiedlu Wojska Polskiego

Radny miejski Dawid Dumana oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 21 zaprosili mieszkańców Osiedla Wojska Polskiego na festyn pod hasłem "Poznajmy się, bawmy się". Atrakcji było tak wiele, że trudno je wszystkie wymienić. Nie zawiedli także sami mieszkańcy, którzy przyprowadzili swoje dzieci na plac zabaw, aby wspólnie spędzić sobotnie popołudnie.
  


 

Dmuchańce, lody, wata cukrowa, kiełbaski z grilla, woda z sokiem z saturatora… To jeszcze nie wszystko, co dorośli przygotowali dla dzieci na Osiedlu Wojska Polskiego.
 

Można było obejrzeć od środka wóz strażacki, posiedzieć na policyjnym motocyklu, zobaczyc  pokaz sztuk walki w wykonaniu zawodników z Klubu Halny, a także pośpiewać, rysować kredą na chodniku czy wziąć udział w konkursach i zawodach sportowych. Wyjątkowo długie kolejki ustawiały się do Dariusza Legutko – Mistrza Polski Federacji IPF w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, który malował dzieciom twarze farbami.
 

Były także zawody w przeciąganiu liny, w których brały udział dzieci. Na koniec naprzeciwko siebie stanęły dwie drużyny: Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 21 i przedstawiciele władz miasta: dyrektorzy wydziałów Urzędu Miasta Nowego Sącza - Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury Marcin Poręba i Wydziału Sportu i Turystyki Tomasz Baliczek i radni Rady Miasta Nowego Sącza Dawid Dumana i Leszek Gieniec.
 

Festyn odbył się na terenie placu zabaw, który powstał w ramach Budżetu Obywatelskiego Nowego Sącza.
 

[POBIERZ ZDJECIA]
 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-06-29 20:26:03