Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Wydarzenia

W Nowym Sączu jest power. I Zakopower

- W Nowym Sączu jest power. I dlatego zagra Zakopower – tymi słowami prezydent naszego miasta Ludomir Handzel zapowiedział występ gwiazdy niedzielnej, rodzinnej fiesty, zespołu Zakopower. Impreza zapoczątkowała 23 czerwca tegoroczną akcję Bezpiecznych Wakacji.
 


 

- Bardzo się cieszę, ze rozpoczynamy nareszcie tak upragnione wakacje i mam nadzieję, że będą bezpieczne – powiedział witając uczestników prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel. – Dbajmy o to, żeby były bezpieczne. Cieszę się, że rozpoczynamy je przy dobrej pogodzie; mam nadzieję, że w końcówce czerwca oraz przez lipiec i sierpień słońce będzie nam nadal świeciło. Cieszę się, że zebraliśmy się tutaj, na rynku tak licznie. Wszystkiego dobrego – zakończył prezydent.
 

Fiesta rozpoczęła się od występów nowosądeckich zespołów działających przy Pałacu Młodzieży i Miejskim Ośrodku Kultury oraz laureatów ostatniego, VI Przeglądu Sądeckich Konfrontacji Artystycznych SKAT. Publiczność obejrzała kilkudziesięciu wykonawców, zarówno zakorzenionych już w pejzażu kulturalnym naszego miasta, jak i stawiających dopiero pierwsze kroki. Wszyscy zaprezentowali pasję i artystyczną dojrzałość, zbierając gorące oklaski widzów.
 

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała wiceprezydent Nowego Sącza Magdalena Majka w obecności współorganizatorów: prezesa Stowarzyszenia Sursum Corda Marcina Kałużnego oraz naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, komisarza Waldemara Górowskiego.
 

- Zaczynamy po raz kolejny wspaniałą, szaloną, ale też, mam nadzieję, bezpieczną akcję Bezpieczne Wakacje – powiedziała podczas otwarcia pani wiceprezydent. – Wszystkich, którzy tutaj są, a także tych, których tu jeszcze nie ma, którzy dopiero się pojawią, zapraszamy – i bawmy się dobrze!
 

Zabawa na rynku nie ograniczała się do biernego odbioru prezentacji artystycznych. Wolontariusze i animatorzy ze Stowarzyszenia Sursum Corda przygotowali zestaw atrakcyjnych zabaw i gier dla dzieci. Na najmłodszych uczestników fiesty czekały nadmuchiwane zjeżdżalnie, prażona kukurydza i wata cukrowa. Sądeccy policjanci zaprosili uczestników zabawy na motocykle, na co dzień używane w służbie. Na życzenie właścicieli policjanci znakowali wartościowe przedmioty, aby w ten sposób łatwiej można je było odzyskać po ewentualnej kradzieży.
 


 

Ogromnym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa, przygotowana przez Stowarzyszenie Sursum Corda. Dochód z tego przedsięwzięcia przeznaczony został na sfinansowanie letnich kolonii w węgierskim mieście Eger dla piętnaściorga dzieci w trudnej sytuacji życiowej. Nagrodami w loterii były zabawki, książki, słodycze i wiele innych fantów. Najwięcej emocji wzbudziło losowanie ufundowanej przez Sursum Corda nagrody głównej, vouchera na kwotę 1450 zł. Nagroda posłuży do sfinansowania wyjazdu na kolonie do Egeru.
 

Prezydent Ludomir Handzel miał szczęśliwą rękę dla pani Moniki Mach z Nowego Sącza, matki ośmioletnich bliźniaczek: Martynki i Emilki. – Nie wiem, jak to podzielić na pół – martwiła się pół żartem, pół serio pani Monika.  – Lubimy, gdy nasza praca daje radość, a jeszcze bardziej, gdy możemy obdarować takie fajne dziewczyny – powiedział prezes Stowarzyszenia Sursum Corda, Marcin Kałużny.
 

Gwiazdą imprezy był zespół Zakopower, o którym mówi się, ze ma folkową duszę w rockowym ciele. - Witam w Nowym Sączu. To wielka przyjemność przed wami wystąpić – powiedział witając się z publicznością lider formacji, Sebastian Karpiel-Bułecka. - Wierzymy głęboko, że ten koncert państwa odrobinę rozweseli i dostarczy pozytywnych emocji. Niech się darzy!
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

Autor: Biuro Prasowe UM/WT
Dodano: 2019-06-24 08:37:00