Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Wydarzenia

Festyn w parafii św. Małgorzaty

"Dzielić chleb z głodnymi": pod takim hasłem odbył się 28. festyn rodzinny, organizowany przez parafię św. Małgorzaty w Nowym Sączu (9 czerwca).  Przygotowano koncerty, przedstawienia, loterię fantową, a nawet mecz piłkarski księża - policjanci. Festyn odbył się pod patronatem prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla i przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta.
 

 

- Chodzi o to, żeby przez czas festynu integrować się rodzinnie, także jako nasza rodzina parafialna - powiedział prepozyt kapituły kolegiackiej ks. dr Jerzy Jurkiewicz witając gości, wśród których był prezydent miasta Ludomir Handzel. Koordynatorem przedsięwzięcia był ks. Marcin Mastalski, który podziękował prezydentowi Handzlowi za wsparcie materialne w organizacji przedsięwzięcia.
 

Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem kukiełkowym w wykonaniu Teatru Pinokio pod tytułem Przygody wesołego psiuńcia. Dzieci z parafii św. Małgorzaty przedstawiły inscenizację wesela w Kanie Galilejskiej, swoje umiejętności wokalno-taneczne zaprezentowała parafialna schola. Po południu na parkingu parafialnym przy Bulwarze Narwiku zaprezentowała się młodzież z Zespołu Szkół nr 3, Jan Stosur i zespół Jesteśmy.
 

Przez cały czas imprezom artystycznym towarzyszyła loteria fantowa, w której główną nagrodą był rower górski. O zasadach bezpieczeństwa informowali uczestników funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Nie zabrakło typowych dla festynów straganów z przekąskami, dmuchańców dla dzieci, rywalizacji sportowej rodzin i wielu innych atrakcji. Aktorzy z Pinokia rozdawali nawet wśród dzieci  imitacje pieniędzy z sugestią, żeby rodzice wymienili je na prawdziwe złotówki. Festyn upłynął pod znakiem pięknej pogody i dobrej zabawy.
 

[pobierz zdjęcia]

 

 

 

Autor: Biuro Prasowe/WT
Dodano: 2019-06-10 07:57:08