Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Wydarzenia

Tak się bawi SP nr 2!

"Tak się bawi, tak się bawi SP 2!" Pod tym hasłem świętowała nowosądecka Szkoła Podstawowa nr 2 im. św. Jadwigi Królowej (7 czerwca). Obchody rozpoczęły się mszą świętą i przemarszem ulicami miasta z towarzyszeniem bębnów. Na rynku odbył się finał – barwny i głośny happening.

 

 

Szkołę powitała wiceprezydent Nowego Sącza, Magdalena Majka. – Kochani, bardzo serdecznie was witam na rynku przed naszym pięknym ratuszem. To naprawdę coś pięknego: za waszymi plecami widzimy dwie wieże bazyliki, której patronką jest św. Małgorzata, a dzisiaj naprzeciwko tych dwóch wież stoi św. Jadwiga Królowa. Mamy takie wspaniałe patronki: bazyliki i waszej szkoły. To coś pięknego, że czujecie się częścią tej szkoły, że wiecie, kto jest jej patronką i jak ona jest ważna; jakie cechy i jakie wartości was obowiązują, właśnie dlatego, że jesteście uczniami tej szkoły – SP 2, która dzisiaj święto ma – zakończyła pani wiceprezydent.

Magdalena Majka nawiązała do ubranej w dostojne szaty królowej Jadwigi, która doprowadziła barwny pochód na rynek. - Żaczki moje lube, czcigodni rodziciele, szanowni bakałarze! Rada jestem wielce widząc was tutaj przed moim obliczem tak licznie zgromadzonych – powiedziała królowa. – Jako że mija kolejny rok waszej nauki w mojej wszechnicy, w głowach waszych i sercach, jak mniemam, wiele nobliwych pomysłów zagościło. Wiedzy wszelakiej moc zdobyto, wspomnień bez miary pozostało. Dzielcie się nimi ze swoimi bliskimi – zaapelowała królowa.

 

 

Dyrektor SP 2 Monika Oleniacz nie ukrywała, że kierowanie szkołą dostarcza jej wiele satysfakcji. - Przepełnia mnie wielka radość i duma, że jesteście uczniami Szkoły Podstawowej nr 2. Dumna jestem z tego, że prawie każdego dnia odczytuję przez radiowęzeł wasze sukcesy, wasze osiągnięcia - czy to w konkursach humanistycznych, historycznych i matematycznych, czy w wielu konkursach sportowych i artystycznych. Naprawdę jestem z was ogromnie dumna i gratuluję każdemu z was z osobna każdego, choćby najmniejszego sukcesu – podkreśliła pani dyrektor.

Podczas happeningu zaprezentowały się utalentowani uczniowie szkoły w repertuarze wokalnym, jak i tanecznym.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

Autor: Biuro Prasowe/WT
Dodano: 2019-06-07 13:19:43