Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Wydarzenia

Podopieczna Domu Pomocy Społecznej przekazała miastu mieszkanie


70-letnia mieszkanka DPS przy ul. Nawojowskiej 155 w Nowym Sączu, Aniela Tatur, w obecności zastępcy prezydenta Artura Bochenka oraz notariusza Anny Smal - Rajcy, przekazała na rzecz miasta swoje mieszkanie.



 

Mieszkanie przeznaczone zostanie na potrzeby wychowanków pieczy zastępczej, czyli dzieci przebywających obecnie w rodzinach zastępczych, które opuszczą, uzyskawszy pełnoletność.  Pani Aniela w DPS przebywa od lutego tego roku. Mieszkanie opuściła po 33 latach. 

- Mam tu bardzo dobrą opiekę, nie narzekam. Nikt z mojej rodziny mieszkania nie chciał, a miastu się przyda, więc zdecydowałam się przekazać je w formie darowizny - mówi pani Aniela. Mieszkanie jest w pełni wyposażone i gotowe do zamieszkania.




- Pani Aniela wcześniej uczęszczała do Środowiskowego Domu Samopomocy. Potem została skierowana do nas. Podjęła decyzję, że swoje mieszkanie przeznaczy na rzecz miasta, dla wychowanków pieczy zastępczej. Będzie to tak zwane mieszkanie chronione treningowe -
wyjaśnia Renata Fecko, kierownik Działu Pomocy Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Sączu. - To piękny gest, jesteśmy za niego bardzo wdzięczni a już najbardziej osoby, które po opuszczeniu rodzin zastępczych będą miały się gdzie podziać - dodaje. 



 

Za ten właśnie szlachetny gest podziękował zastępca prezydenta miasta Artur Bochenek. - W imieniu pana prezydenta Ludomira Handzla oraz własnym, chciałem pani bardzo podziękować za ten szlachetny gest wobec miasta - powiedział Artur Bochenek, wręczając pani Anieli bukiet kwiatów. 

Treść aktu notarialnego odczytała notariusz Anna Smal - Rajca. 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

      

 

Autor: Biuro Prasowe UM/AM
Dodano: 2019-05-23 14:54:03