Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Wydarzenia

Szkolni Mistrzowie Polski w biegach przełajowych z wizytą u Prezydenta

W gabinecie Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla gościli, wraz z dyrektorem szkoły Andrzejem Górą oraz trenerem Leszkiem Sową, członkowie drużyny lekkoatletycznej z Zespołu Szkół Samochodowych im. inż. Tadeusza Tańskiego w Nowym Sączu. 15 maja w Nowym Targu chłopcy zajęli I miejsce w Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w drużynowych biegach przełajowych.

Indywidualnie I miejsce zajął w tych zawodach Michał Dudczak. - To wielki sukces naszego zawodnika, jesteśmy z niego bardzo dumni. Michał zdobył również złoty medal podczas Mistrzostw Polski w Biegach Górskich, które miały miejsce w Krynkach w województwie świętokrzyskim 6 września 2018 roku - chwali chłopca trener Leszek Sowa.

Tytuł Mistrza Polski Michał zdobył także 13 kwietnia tego roku w Ustrzykach Dolnych. - Zająłem tam I miejsce w Mistrzostwach Polski w Biegach Anglosaskich na dystansie pięciu kilometrów - wyjaśnia Michał Dudczak.

Ekipa z samochodówki wywalczyła również wicemistrzostwo w drużynowych biegach przełajowych szkół ponadpodstawowych, jakie odbyły się 26 kwietnia 2019 roku w Sochaczewie - Kamion pod Warszawą.

- Bardzo cieszą mnie sportowe sukcesy chłopców z Zespołu Szkół Samochodowych. Wspaniale, że startują w zawodach i z powodzeniem osiągają satysfakcjonujące wyniki. Jestem dumny również dlatego, bo godnie reprezentują nasze miasto Nowy Sącz - podkreślił prezydent Ludomir Handzel, gratulując członkom drużyny sukcesów. Przekazał im także drobne upominki.

***
Skład drużyny z Mistrzostw w Nowym Targu (I Miejsce w Polsce):
Michał Dudczak (kapitan), Krystian Jasiński, Filip Jelito, Paweł Lorek, Krzysztof Wilk, Krzysztof Bogdanowicz.

Skład drużyny z Mistrzostw w Sochaczewie (II Miejsce w Polsce): Michał Dudczak (kapitan), Krystian Jasiński, Paweł Lorek, Filip Jelito, Krzysztof Wilk, Szymon Rams.