Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

element tła nagłówka element tła nagłówka element tła nagłówka element tła nagłówka element tła nagłówka element tła nagłówka element tła nagłówka

Kategoria: Wydarzenia

Sądeczanie znów spieszą z pomocą naszym rodakom na Ukrainie


W Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu odbyła się konferencja prasowa poświęcona akcji Lwów 2019, organizowanej przez Fundację Bratnia Dusza oraz grupę Moto Fakro. Kolejny raz sądeczanie będą mogli przekazywać dary, które końcem czerwca zawiozą na Ukrainę motocykliści z całej Polski. 


 

- Rozpoczynamy trzecią już akcję motocyklową. Znów pojedziemy z darami do Lwowa, do sierocińców, do kościoła św. Antoniego, gdzie spotkamy się z polskim konsulem - zapowiada prezes Fundacji Bratnia Dusza Iwona Romaniak. 

Potrzebne są podstawowe artykuły spożywcze, takie jak kasza, makarony, kawa, herbata, słodycze itp. Można także przekazywać środki czystości, proszki do prania, szampony, chusteczki, mydła, pasty do zębów, płyny do naczyń etc. Wszystkie rzeczy będzie można składać w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu w godzinach otwarcia placówki, do 20 czerwca tego roku.

- Kolejny raz proszę o pomoc przedszkola, szkoły, instytucje - wszystkich tych, którzy chcą i mogą pomóc. Liczę na Was
- dodaje Iwona Romaniak. Wyjazd fundacji wraz z sądeckimi motocyklistami odbędzie się w dniach od 27 do 30 czerwca. 
- Nie wyobrażam sobie, abym miał nie jechać. Podczas naszych wyjazdów odwiedzamy domy dziecka. To jest bezcenne doświadczenie, dzieci te czekają na nas
- podkreśla Mariusz Kowalczyk, motocyklista z grupy Sącz Bikers. - Cieszę się, że znów możemy pojechać i pomagać, w jakikolwiek sposób - dodaje inny motocyklista, Adam Mintoraj. Podczas spotkania z sądeckimi mediami podsumowano również polsko - ukraińską wymianę dzieci.

- W kwietniu Nowy Sącz gościł dzieci z Ukrainy. Dwie drużyny piłkarskie w ramach wizyty brały udział w Turnieju Przyjaźni w SP nr 20. Uczestniczyły również w meczu Sandecji oraz w niebieskim marszu dla dzieci z autyzmem. W ramach rewizyty dzieci z Dunajca pojechały do Lwowa z darami, które wcześniej zebrały - podkreśla dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Tomasz Baliczek. 

W konferencji prasowej w CIT uczestniczył również były prezes Sandecji Tomasz Michałowski, prezes Stowarzyszenia dla Miasta. 

[POBIERZ ZDJĘCIA] 

 

Autor: Biuro Prasowe UM/AM
Dodano: 2019-05-15 11:15:48