Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

element tła nagłówka element tła nagłówka element tła nagłówka element tła nagłówka element tła nagłówka element tła nagłówka element tła nagłówka

Kategoria: Wydarzenia

Gala HFO Nowe Rozdanie już 18 maja


18 maja w Nowym Sączu odbędzie się Gala kickboxingu HFO Nowe Rozdanie. Walką wieczoru będzie starcie Łukasza Pławeckiego z zawodnikiem z Surinamu Devonem Lewinem. Zawodnicy powalczą o pas Mistrza Świata ISKA, na ringu na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Nadbrzeżnej. Gala, objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla, będzie transmitowana na żywo na antenie TVP Sport.  

O szczegółach zbliżającego się wydarzenia mówili Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel, zawodnik kickboxingu K-1 oraz Muay Thai, 8-krotny mistrz Polski, zdobywca Pucharu Świata w K-1 Łukasz Pławecki oraz prezes klubu Halny Fight Organization Jerzy Dąbrowa, podczas konferencji prasowej w sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza.  

Podpisano również porozumienie, na mocy którego Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel objął galę Honorowym Patronatem. - Chciałem wyrazić radość z tego, że w Nowym Sączu będziemy mieć taką imprezę. Jest to olbrzymia promocja dla miasta Nowego Sącza i dla sportów walki. Przede wszystkim federacja HFO jest federacją, która ma korzenie sądeckie. Wszyscy wiemy o światowej sławie Łukasza Pławeckiego, bardzo się cieszymy, że Nowy Sącz jest miejscem, gdzie rodzą się takie talenty. Zdecydowałem o objęciu szczególną opieką, szczególnym patronatem zarówno federacji, jak i tej gali - podkreślił prezydent i wyraził nadzieję, że kolejne gale również będą się odbywały w Nowym Sączu. 

- Dziękuję serdecznie panu prezydentowi za wsparcie i patronat. Zawsze nam państwo pomagacie przy organizacji wszystkich eventów. Myślę, że nasza współpraca będzie się dalej owocnie układała i że będziemy dalej rozwijać skrzydła - powiedział prezes HFO Jerzy Dąbrowa.  

Do udziału w gali zaprosił wszystkich sądeczan Dyrektor Sportowy HFO Łukasz Czarnowski. - Tej walki nie będzie można przegapić, bo będzie to duże wydarzenie w polskim i nie tylko polskim kickboxingu - podkreślił.

W spotkaniu z przedstawicielami lokalnych mediów w sądeckim ratuszu uczestniczył dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury dr Marcin Poręba, a także zawodnicy klubu HFO. 


 


[POBIERZ ZDJĘCIA] 

 


Autor: Biuro Prasowe UM/AM
Dodano: 2019-04-18 09:02:15