Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Wydarzenia

Niebieski Marsz dla osób z autyzmem


Ulicami Nowego Sącza przeszedł marsz z okazji Światowego Dnia Świadomości o Autyzmie. Po raz szósty zorganizowała go Renata Rosłaniec ze Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz liczne grono wolontariuszy. Marsz odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla. 

Kolor niebieski jest symbolem  autyzmu, dlatego uczestnicy marszu ubrani byli właśnie na niebiesko. Marsz wyruszył z placu Starej Sandecji przy Alejach Wolności, a poprowadziła go Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej. W marszu uczestniczyli motocykliści z Forum Sącz Bikers oraz kierowcy aut terenowych z Grupy 4x4. Wśród maszerujących był strongman Tomasz Kowal, który każdego roku popiera akcję. 

Przemarsz z okazji Światowego Dnia Świadomości o Autyzmie zakończył się pod ratuszem, gdzie na wszystkich czekało sporo atrakcji, między innymi występy artystyczne, możliwość przejażdżki motocyklem, zabawy z przebierańcami oraz inne atrakcje.  

Głównymi bohaterami nowosądeckiej akcji były dzieci i młodzież dotknięte różną formą autyzmu, ich rodziny oraz osoby, które na co dzień je wspierają: nauczyciele czy terapeuci. 

Ustanowienie Światowego Dnia Świadomości o Autyzmie miało na celu podnoszenie wiedzy na temat autyzmu. Chodzi przede wszystkim o to, aby społeczeństwo dostrzegało ludzi dotkniętych autyzmem, tolerowało i pomagało im w codziennym funkcjonowaniu. Osoby dotknięte autyzmem, mimo swojej odmienności i innego postrzegania świata, są jednymi z nas. 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-04-15 10:42:28