Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Wydarzenia

„Kochać, jak to łatwo powiedzieć”- walentynkowe spotkanie w Sądeckiej Bibliotece Publicznej


Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego w Nowym Sączu zaprasza na „uczuciowo-językoznawcze” spotkanie „Kochać, jak to łatwo powiedzieć” czyli język miłości w literaturze, które poprowadzą dr. Beata Lisowska i Grzegorz Rapcia. Spotkanie odbędzie się w środę, 13 lutego, o godz. 17.00 w piwnicach SBP. 

W przeddzień Walentynek podjęta zostanie dyskusja poświęcona niezwykle popularnemu ale i specyficznemu tematowi, który zaprząta pisarzy od starożytności po współczesne czasy. Temat miłości już od biblijnej „Pieśni nad Pieśniami” czy mitu o Orfeuszu i Eurydyce aż po współczesne blogi  jest jednym z najczęściej podejmowanych w literaturze i sztuce.  Jakim językiem i w jakich formach był on opisywany, czy łatwo pisać o uczuciu i jak przekazać intensywność przeżyć? Czy i jak zmieniające się konwencje obyczajowe wpływały na obraz miłości w literaturze i sztuce? Czy na przestrzeni wieków czyniono to podobnie, czy diametralnie inaczej? „Kochać- jak to łatwo powiedzieć”- czy aby na pewno? O czym informują nas literackie teksty wyznań miłosnych? Na te i inne „miłosne” pytania spróbują odpowiedzieć prowadzący spotkanie „Kochać, jak to łatwo powiedzieć” czyli język miłości w literaturze.

Wszystkich zainteresowanych organizatorzy zapraszają już w najbliższą środę (13 lutego) do budynku głównego biblioteki przy ul. Franciszkańskiej 11. Rozpoczęcie dialogu o literackim obliczu miłości w literaturze rozpocznie się o godz. 17.00. Wstęp wolny.


 

Autor: Biuro Prasowe UM/AM
Dodano: 2019-02-12 10:57:42