Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Wydarzenia

Zdigitalizowany Promyczek Dobra

W obecności Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla w Sądeckiej Bibliotece Publicznej odbyło się przekazanie w formie elektronicznej archiwalnych numerów Promyczka Dobra. W wydarzeniu wzięli udział dyrektorzy nowosądeckich szkół i placówek oświatowych oraz dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury Urzędu Miasta Nowego Sącza dr Marcin Poręba.


 

- Myśląc o Wydawnictwu Promyczek, przypominam sobie wykład, w którym kiedyś brałem udział, a był to wykład księdza biskupa Jana Chrapka, który specjalizował się w dziedzinie mediów – mówił w Sądeckiej Bibliotece Publicznej Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel. – Byłem wtedy młodym człowiekiem i z wypiekami na twarzy słuchałem tego wykładu w auli Uniwersytetu Warszawskiego. Biskup opowiadał o tym, jaki Jan Paweł II bardzo duży nacisk kładł, od początku swojego pontyfikatu, ale szczególnie od 1991 roku, na media. Na to, jaka to jest forma przekazu, jakie to jest mocne narzędzie wychowania, kształtowania młodych ludzi. Chcę zwrócić uwagę na wyjątkową osobę, która w idealny sposób wpisuje się w te oczekiwania Jana Pawła II – to ksiądz Andrzej Mulka, któremu dziękuję za wiele lat pracy dla dobra Wydawnictwa Promyczek.
 

Wydawnictwo Promyczek zostało oficjalnie powołane do życia 1 lutego 1999 roku przez biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca. Obecnie jest drugim, po Małym Gościu Niedzielnym, pismem najchętniej czytanym przez dzieci w Polsce, ale także poza granicami kraju, bo Promyczka prenumeruje Polonia z Niemiec, Francji, Rzymu, a nawet Szwajcarii czy Wielkiej Brytanii.
 


 

- Obecnie publikujemy co miesiąc dwa pisma dla dzieci Promyczek Dobra oraz Mały Promyczek, sprowadzamy i realizujemy dubbingi do religijnych filmów animowanych oraz prowadzimy opiekę, wraz z Pałacem Młodzieży, nad zespołem Promyczki Dobra. Nie można zapomnieć również o organizacji ogólnopolskich konkursów dla dzieci: kaligraficznym Bakałarzu, recytatorskim pod nazwą Pierścień świętej Kingi oraz Skowroneczku, w czasie którego na nowosądeckim Rynku wyrasta kolorowa scena z utalentowanymi muzycznie dziećmi - mówił dyrektor wydawnictwa ks. Andrzej Mulka.
 

Od dziś archiwalne numery Promyczka Dobra dostępne są wśród zasobów Sądeckiej Biblioteki Cyfrowej. Każdy może sięgnąć do wybranego numeru nie wychodząc z domu. Jedynym warunkiem jest dostęp do internetu.
 

STRONA SĄDECKIEJ BIBLIOTEKI CYFROWEJ
 

W przekazaniu archiwalnych numerów Promyczka Dobra w formie elektronicznej w Sądeckiej Bibliotece Publicznej,  uczestniczyli także między innymi prezes Klubu Inteligencji Katolickiej Bożena Jawor oraz Honorowy Obywatel Miasta Nowego Sącza, Prezydent WSB NLU Krzysztof Pawłowski.
 

Wydarzenie uświetnił występ Zespołu Promyczki Dobra oraz wystawa, przedstawiająca historię Wydawnictwa.
  

[POBIERZ ZDJĘCIA]
 

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-02-07 14:13:51