Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Wydarzenia

Nowy Sącz zatrzymany w obiektywie. Wernisaż wystawy „Tak było - Nowy Sącz 2018”


Blisko 200 zdjęć dokumentujących życie Nowego Sącza w roku 2018 można oglądać w zabytkowych piwnicach Sądeckiej Biblioteki Publicznej w ramach XVI wystawy „Tak było - Nowy Sącz 2018”, czyli miniony rok w obiektywie sądeckich reporterów. 9 stycznia odbył się wernisaż tej wystawy, w którym uczestniczył, w imieniu Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla, dyrektor Wydziału Organizacyjno - Administracyjnego Michał Sach oraz dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury dr Marcin Poręba.  

Zebranych na wernisażu gości przywitała Barbara Pawlik, dyrektor Sądeckiej Biblioteki Publicznej.

- Tradycyjnie już, na początku roku, zapraszamy do galerii naszej biblioteki na otwarcie wystawy ukazującej najważniejsze wydarzenia minionego roku. Wystawy dokumentujące ciekawe i interesujące wydarzenia organizowane są w naszej bibliotece od 2004 r. Wystawa „Tak było - Nowy Sącz 2018” jest szesnastą już wystawą - mówiła dyrektor Barbara Pawlik. 

- Pokazujemy zdjęcia przypominające nam wydarzenia kulturalne, sportowe, związane z edukacją czy z życiem polityczno- społecznym naszego miasta. Rok 2018 był rokiem bardzo bogatym w wydarzenia. Obchodziliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i również w Nowym Sączu było bardzo wiele imprez o charakterze historycznym i patriotycznym, które są ujęte na naszej wystawie. Jak co roku mieliśmy dylemat, które wydarzenie ująć i jakie zdjęcie wybrać, aby jak najlepiej to wydarzenie opisywało. Prace nad wystawą trwały ok. roku
- dodała.   

Głos zabrał również redaktor Wojciech Molendowicz, redaktor naczelny „Dobrego Tygodnika Sądeckiego”, który od lat wspiera organizację wystaw fotograficznych w Sądeckiej Bibliotece Publicznej. 

- Jak było w tym minionym roku? Moglibyśmy zadać sobie takie pytanie. Myślę, że było ciekawie, że się dużo działo, że obiektywy naszych fotoreporterów były w różnych miejscach w Nowym Sączu - podkreślił red. Molendowicz. 

Na wystawie można oglądać fotografie, które zamieszczane były w serwisach internetowych nowosądeckich mediów: Gazety Krakowskiej (www.gazetakrakowska.pl), Sądeczanina (www.sadeczanin.info), Dobrego Tygodnika Sądeckiego (www.dts24.pl), stronie www.sportowysacz.pl oraz oficjalnej stronie Urzędu Miasta Nowego Sącza (www.nowysacz.pl).   

Wystawę można oglądać do 9 lutego w godzinach otwarcia biblioteki.

[POBIERZ ZDJĘCIA] 

     
     
     
     
     
     

 

Autor: Biuro Prasowe UM/AM
Dodano: 2019-01-09 18:46:19