Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Wydarzenia

Wernisaż w Małej Galerii

„Wymienimy się fragmentami siebie” – taki tytuł swojej wystawie nadała Józefina Piotrowska-Szukalska, której prace artystyczne będzie można oglądać w Nowosądeckiej Małej Galerii. Wernisaż wystawy odbędzie się we czwartek 10 stycznia o godzinie 18:00.
 

Józefina Piotrowska-Szukalska  pochodzi z Gorlic. W latach 2006–2011 odbyła studia na wydziale malarstwa ASP w Gdańsku, w pracowni profesora Henryka Cześnika. W roku 2011 otrzymała dyplom z malarstwa, z aneksem z ilustracji w pracowni profesor Jadwigi Okrassy. W latach 2014–2017 zorganizowała cztery wystawy indywidualne. Obecnie mieszka w Beskidzie Niskim.
 

Przez długi czas tworzyła lalki – postacie będące połączeniem świata ludzi, zwierząt i roślin – wychodzące poza ramy konwencjonalnego pojmowania przedmiotu lalki. Powstawały z nich aranżacje przestrzenne będące swoistym teatrem cieni, koloru i formy. Równolegle tworzyła ekspresyjne rysunki i ilustracje.
 

Od kilku lat maluje figuratywne obrazy w technice olejnej. Chęć wykroczenia poza tradycyjną ekspozycję prac stanowi jeden z ważniejszych problemów, które podejmuje pragnąc zbliżyć się do widza, aby wzbudzić w nim emocje i przenieść go w świat swojej wyobraźni.
 

W swoim malarstwie, grafice i ilustracji pozwala sobie w nieskrępowany niczym sposób przenosić na papier czy płótno indywidualną mitologię będącą zapisem jej myśli i uczuć. Prace artystki są wyzwaniem skierowanym w stronę świata dorosłych, świata skażonego praktycyzmem i użytkowością. Istotą jej twórczości jest przekonanie, że istnieje coś pod powierzchnią. Coś co musi być pokazane.
  

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-01-09 08:01:19