Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Wydarzenia

Dziewczyny z klubu Karate Kyokushin na medal


X Turniej Kumite w Jastrzębiu-Zdroju, który odbył się 24 listopada 2018 r., zgromadził 444 zawodników z 41 klubów karate z Polski i Czech. Shihan Andrzej Krawontka, trener Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin, zabrał na zawody trzy najlepsze zawodniczki, które pokonały najlepsze zawodniczki w kraju.  
Najtrudniejszą drogę do finału miała Karolina Sekuła, brązowa medalistka Mistrzostw Europy 2018 r., która, aby zdobyć złoty medal w kumite juniorek młodszych +50 kg, musiała pokonać kolejno cztery zawodniczki. 

Drugi złoty medal wywalczyła Klaudia Kowalska w kumite młodziczek, po wygraniu trzech walk w Turnieju. Brązowym medalem musiała zadowolić się Kamila Nowak, wicemistrzyni Europy Karate Kyokushin z 2017 r.

[POBIERZ ZDJĘCIA]
 

  
  


*** 
W najbliższą niedzielę, 2 grudnia, 20 młodych karateków Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin, zaprezentuje się na Mistrzostwach Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży w Jaśle. Dla niektórych będą to pierwsze zawody w karate, w których będą współzawodniczyć w konkurencjach kumite (walka sportowa karate) i kata (układy techniczne sztuki walki karate).

W sobotę, 8 grudnia, Karolina, Klaudia i Kamila, będą reprezentować Nowy Sącz na Pucharze Polski Karate Kyokushin w Szczecinku, gdzie powalczą o prymat w kraju.

Dla trenera shihan Andrzeja Krawontki i instruktorów klubu, tj. sensei Edwarda Krawczyka, sensei Łukasza Krawontki i sensei Roberta Popardowskiego, udział tak licznej młodej reprezentacji w zawodach, jest dobrym prognostykiem do osiągania wysokich wyników sportowych w 2019 r.,  promujących miasto Nowy Sącz na matach tatami zarówno w kraju, jak i z granicą. 

Autor: Biuro Prasowe UM/AM
Dodano: 2018-11-27 11:24:47