Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Wydarzenia

Słuchacze Uniwersytetu III Wieku rozpoczęli rok akademicki


Zastępca prezydenta miasta Nowego Sącza Wojciech Piech uczestniczył dziś w uroczystej inauguracji roku akademickiego w Sądeckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, w którym naukę rozpoczyna niemalże 350 słuchaczy.  

Uroczystość w MCK „Sokół” rozpoczęła pieśń „Gaude Mater Polonia”, którą wykonał sądecki Chór Scherzo pod kierownictwem Andrzeja Citaka. Następnie zebranych gości powitała prezes Sądeckiego Uniwersytetu III Wieku Wiesława Borczyk.

- Program edukacyjny dla ludzi w trzecim wieku to program, który ma nam pomóc w lepszym życiu, w okresie, kiedy mamy więcej czasu i jednocześnie czujemy, że jesteśmy aktywni i wielu jeszcze rzeczy chcemy się dowiedzieć, chcemy realizować swoje zainteresowania a może nawet i marzenia - powiedziała Wiesława Borczyk. W tym roku SUTW, z inicjatywy samych słuchaczy, uruchomił dodatkową sekcję – historyczną. Wiesława Borczyk podziękowała za dotychczasową udaną współpracę z Urzędem Miasta, Sądeckim Centrum Seniora czy Centrum Organizacji Pozarządowych. 

Dobrego roku akademickiego wszystkim słuchaczom życzył zastępca prezydenta miasta Wojciech Piech. 
- Bardzo się cieszę, że mogę być dziś w waszym gronie, w gronie mistrzów smaku. Mówi się, że aby doznawać pełni życia, trzeba wyostrzać smak. Państwo to poświadczacie. Jesteście otwarci, nie interesuje was bezczynność i alienacja, chcecie być aktywni, chcecie zdobywać wiedzę, rozwijać swoje pasje, nawiązywać nowe relacje przyjaźni – taki czas przed wami – mówił Wojciech Piech. - Dziękuję pani prezes i całemu zespołowi pracowników za tę aktywność i wyzwanie, któremu od 15 lat stawiacie Państwo czoło. To wspaniały jubileusz. Państwo zapewniacie i umacniacie pozytywny wizerunek Nowego Sącza. Cieszymy się, że właśnie w Nowym Sączu działa trzeci co do wielkości największy w Województwie Małopolskim Uniwersytet Trzeciego Wieku. Gdyby nie skala pozostałych dwóch miast i Nowego Sącza , to okazałoby się, że jest to największy uniwersytet w stosunku do liczby mieszkańców. Życzę wszystkim państwu wielu powodów do satysfakcji w ciągu całego roku akademickiego, nowej wiedzy, nowych umiejętności, ciekawych przyjaźni, wielu powodów do radości. 

Słuchacze SUTW wysłuchali debaty pt. „Wolność i niepodległość - co dziś oznaczają?”. W dyskusji prowadzonej przez dyrektora Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu Artura Franczaka uczestniczył prof. dr hab. Julian Dybiec, dr. Łukasz Połomski oraz Michał Zacłona. 


 

Na koniec prezes spółki Sądeckie Wodociągi Janusz Adamek przekazał wyposażenie sportowe dla sportowej grupy działającej w ramach SUTW. 

[POBIERZ ZDJĘCIA]
 

    
    
    
    
    


***

Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku od 2004 r. prowadzi działalność edukacyjną, aktywizującą i integrującą seniorów. Oferta obejmuje wykłady, różnorodne tematyczne warsztaty i seminaria, kursy komputerowe, naukę języków obcych, zajęcia aktywności ruchowej, a także wyjazdy edukacyjne i spotkania integracyjne. Co roku organizuje też Forum III Wieku na Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdroju. 

 

Autor: Biuro Prasowe UM/AM
Dodano: 2018-10-11 14:46:05