Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Wydarzenia

Zawodnicy Klubu Karate Kyokushin z medalami na 32. Mistrzostwach Europy w Rosji


Karolina Sekuła i Szymon Ogórek zdobyli brązowe medale w kumite (walka sportowa karate) juniorów młodszych na Mistrzostwach Europy w Kalinigradzie w Rosji, gdzie w dniach od 21 do 22 września, na matach tatami, o prymat w Europie walczyło 410 zawodników karate z 21 krajów, w tym z Japonii, Libii i Australii.




Sędzią głównym zawodów był shihan Antonio Pinero Prezydent Europejskiej Federacji Kyokushin a funkcję sędziego międzynarodowego karate pełnił trener nowosądeckiego Klubu shihan Andrzej Krawontka. W reprezentacji Polski walczyło 5 zawodników Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin: Klaudia Kowalska, Kamila Nowak (srebrna medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Europy), Karolina Sekuła, Szymon Ogórek i Klemens Ogórek (brązowy medalista ME w 2016 r.)

- Karolina i Szymon to złoci medaliści Mistrzostw Makroregionu Południowego 2018 r., zdobycie medali na Mistrzostwach Europy to ich wielki sukces sportowy. Na Mistrzostwach Europy w Kaliningradzie zawodnicy Nowosądeckiego Klubu prezentowali pełne zaangażowanie w kolejnych walkach o wejście do strefy medalowej mistrzostw. Najbliżej zdobycia kolejnego medalu była najmłodsza zawodniczka naszego Klubu Klaudia Kowalska, która, w walce o podium, po dogrywce wskazaniem sędziów 3:2, znalazła się tuż poza podium - mówi trener Andrzej Krawontka.

Przed zawodnikami Klubu jeszcze w tym roku kolejne wyzwania sportowe: Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Tarnowskich Górach (20 października), Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w Ełku (10 listopada) i Puchar Polski: młodzików, juniorów młodszych, juniorów i seniorów w Szczecinku (9 grudnia), do których przygotowują shihan Andrzej Krawontka i instruktorzy Klubu sensei: Łukasz Krawontka 3 dan, Edward Krawczyk 2 dan i Robert Popardowski 1 dan.

Oprócz wyżej wymienionych zawodników do reprezentacji Klubu kwalifikują się: Dominika Dąbrowska, Nikodem Święs, Mateusz Wójcik, Dominik Leśniak, Natalia Lach, Dominik Janik, Karol i Mikołaj Milanowscy, Nadia i Damian Potoczek, Szymon Dacków, Krystian Lasyk, Mateusz Dąbrowski, Andrzej Talarczyk, Przemysław Bobak.

Na co dzień zawodnicy ćwiczą i przygotowują się do kolejnych wyzwań w sali karate DOJO w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Nadbrzeżnej 34 w Nowym Sączu, gdzie klub zaprasza kolejnych młodych adeptów sztuki karate, przyszłych mistrzów sportu promujących Klub oraz Miasto Nowy Sącz.

Zawodnikom Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin  gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.


[POBIERZ ZDJĘCIA]
 

    
    

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2018-10-11 13:11:52