Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Wydarzenia

XXII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej


Pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ryszarda Nowaka w sądeckim ratuszu odbył się XXII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej, zorganizowany przez  Szkołę Podstawową nr 9 w Nowym Sączu. Nagrody wręczył uczniom zastępca prezydenta miasta Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż. 
W wydarzeniu uczestniczył również dyrektor Wydziału Edukacji Józef Klimek, dyrektor Pałacu Młodzieży Milenia Małecka - Rogal, zasiadająca w jury konkursu Halina Wiśniowska z Wydziału Edukacji oraz radna Bożena Jawor.

- Bardzo się cieszę, że spotykamy się dziś w tej pięknej sali z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W 1918 r. Polska powróciła na mapy Europy i świata, co było bardzo ważnym wydarzeniem w naszej historii. Stało się to dzięki tym, którzy za Polskę walczyli i pamiętali, że są Polakami, mimo to, że mieszkali w różnych zaborach i w różnych państwowościach. Ważne jest aby pamiętać, że aby coś osiągnąć, potrzeba wiele starań. Dziękuję nauczycielom, uczniom, rodzicom, że troszczą się, aby nasze dzieci były wychowywane w duchu polskości i tradycji niepodległości. Zawdzięczamy to Polakom, ojcom niepodległości – mówił Jerzy Gwiżdż. Podkreślił również, że nie da się budować teraźniejszości bez pamięci o przeszłości i bohaterach. Zwrócił ponadto uwagę, że niepodległość i wolność ojczyzny nie jest dana raz na zawsze. 


WYNIKI XXII Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Patriotycznej: 

Szkoły podstawowe:     
                                    

I miejsce – Julia Kamińska SP nr 15 - "Piosenka o Nadziei"

II miejsce – Krystian Gizicki SP nr 18 - "Zostały tylko ślady podków"

III miejsce – Zespół wokalny ÓSEMKA SP nr 8 - "Ojczyzna", zespół wokalny SZESNASTKA – SP nr 16 - "Białe róże".

 

Szkoły średnie: 

I miejsce – Zespół wokalno – instrumentalny II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej - "Wolność"

II miejsce – Zespół wokalny KLINGA – Zespół Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej - "O mój rozmarynie"

Puchar Grand Prix za najwyższy poziom w kategorii szkół podstawowych otrzymała SP nr 15, natomiast w kategorii szkół średnich II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Sączu.

 

[POBIERZ ZDJĘCIA]
 

         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
 

Autor: Biuro Prasowe UM/AM
Dodano: 2018-10-10 14:56:05