Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Wydarzenia

Święto "elektryka" i ślubowanie uczniów pierwszych klas

Zastępca prezydenta Nowego Sącza Wojciech Piech wziął udział w uroczystościach związanych ze świętem Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych. Było ono połączone ze ślubowaniem uczniów, który rozpoczęli naukę w szkole.
 


 

Uroczystość, która odbyła się w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, rozpoczęła się od widowiska patriotycznego w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych, którzy odwołali się w nim do swojego patrona – bohatera generała Józefa Kustronia. Następnie reprezentanci klas pierwszych, złożyli na sztandar szkoły ślubowanie.
 

Gratulacje i życzenia z okazji święta szkoły, złożył uczniom i gronu pedagogicznemu zastępca prezydenta Nowego Sącza Wojciech Piech, podkreślając, ze szkoła jest chlubą miasta i całej Sądecczyzny, ponieważ uczą się w niej także mieszkańcy sąsiednich gmin i powiatów. Wyraził także nadzieję, że słowa ślubowania uczniowie pamiętać będą nie tylko podczas nauki, ale zabiorą je na całe życie.
 


 

- Wszyscy jesteśmy wzywani do tego, żeby być godnymi naszych poprzedników. W tym wypadku przywołujemy szczególną postać, patrona waszej szkoły generała Kustronia. Zachęcam was do tego, żebyście w codziennym życiu, w tej roli, jaką przyszło wam w tej chwili pełnić – uczniów Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych, pamiętali o tym wezwaniu, stawania się godnymi tego patrona – człowieka, który oddał swoje życie po to, abyście mogli żyć w wolności, zdobywać wiedzę, a potem wykonywać pracę ku pożytkowi naszej ojczyzny – mówił Wojciech Piech.  
 

Szkoła, której patronuje generał Józef Kustroń, jest wiodącą placówką oświatową nie tylko w naszym mieście, ale i w skali całego kraju: corocznie zdobywa czołowe miejsca w Ogólnopolskim Rankingu Techników.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]
 

     
     
     
     

 

Autor: Biuro Prasowe UM /MZ/
Dodano: 2018-09-28 12:02:01