Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Wydarzenia

Pożegnanie lata z występem Kordiana i dobrą zabawą dla wszystkich

Po raz 21. w DPS przy ulicy Nawojowskiej w Nowym Sączu odbyło się  Sądeckie Pożegnanie Lata. Coroczne spotkania pracowników i podopiecznych Domów Pomocy Społecznej z Nowego Sącza, okolicznych gmin i powiatów, są okazją do integracji i wspólnego spędzenia czasu, obfitującego w różne atrakcje. W tegorocznym festynie uczestniczył zastępca prezydenta Nowego Sącza Wojciech Piech.
 

 
 

- Za oknem ciepło, żar bije z nieba, ale mam wrażenie, że żar ludzkich serc osób tutaj zgromadzonych, jest zdecydowanie większy i to dobrze wróży nam wszystkim na dobrą zabawę, w czasie której będziemy żegnać lato – mówił  o podopiecznych Domów Pomocy Społecznej Wojciech Piech. - Trudno uwierzyć, że jesień już za pasem i wkrótce będą niższe temperatury, ale nie straszne nam będą, bo przecież zostaniemy z tym żarem naszych serc, wzajemnym zrozumieniem dla siebie, empatią, serdecznością. Będzie nam łatwiej z tym przetrwać do następnego lata.
 

Spotkanie, które dla kilkudziesięciu osób przygotowali pracownicy DPS-u, obfitowało w wiele atrakcji związanych z konkursami, loteriami oraz zabawą taneczną. Dla uczestników festynu przygotowano poczęstunek i upominki. Gwiazdą Sądeckiego Pożegnania lata był Kordian, który przy wtórze wielu osób z widowni, wykonał swoje utwory.
 

Z pensjonariuszami Domów Pomocy Społecznej lato żegnali także między innymi: Skarbnik Miasta Jadwiga Kusiak, radna Bożena Jawor, dyrektor Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej Urzędu Miasta Nowego Sącza Grzegorz Chochla, dyrektor nowosądeckiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej  Józef Markiewicz i ksiądz prałat Antoni Koteria.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]
 

 

Autor: biuro Prasowe UM /MZ/
Dodano: 2018-09-13 14:44:24