Środa, 27 października 2021 r.    Imieniny obchodzą: Iwona, Sabina


Kategoria: Wydarzenia

Koncert w Wirydarzu z cyklu "Sądeckie talenty"

Utalentowane dzieci i młodzież z Nowego Sącza i okolic zaprezentowały swoje talenty podczas XXIII Koncertu w Wirydarzu. Wystąpili soliści, muzycy grający na akordeonie, recytatorka oraz artystka tworząca sztukę ludową i zajmująca się fotografią. Był to wieczór pełen wzruszeń dla widzów, którzy tłumnie zapełnili wirydarz klasztoru ojców Jezuitów.
 


 

- Koncerty w Wirydarzu z cyklu "Sądeckie Talenty", organizowane przez Fundację imienia doktora Jerzego Masiora, to działanie, którego głównym celem jest promowanie i wspieranie rozwoju utalentowanych artystycznie młodych sądeczan – mówi prezes fundacji Józef Kaczmarczyk. – Koncerty organizowane są w wirydarzu klasztoru ojców jezuitów przy ulicy Piotra Skargi. Jest to miejsce unikalne. Zachwyca nie tylko piękną architekturą i wystrojem, ale o wyjątkowości tego miejsca decydują również walory akustyczne, co jest bardzo ważne przede wszystkim dla tych, którzy prezentują na scenie swoje talenty wokalne i muzyczne.
 

Koncert w Wirydarzu rozpoczął się tradycyjnie "Piosenką sądecka" do słów patrona fundacji, doktora Jerzego Masiora i muzyki Aleksandra Porzucka. Wykonała ją Anna Kożuch.
 

Na cenie zaprezentowali swoje talenty:

•    Aleksandra Biel – śpiew
•    Zuzanna Magiera – recytacja i śpiew
•    Oliwia Ślipek – śpiew
•    Katarzyna Wiktorowska – śpiew
•    Sebastian Cebula – śpiew
•    Krystian Gizicki – śpiew
•    Patryk Kruczek - akordeon
•    Arkadiusz Siedlarz – akordeon
 

W czasie koncertu swoje prace – sztukę ludową i fotografię – wystawiła Marcelina Kubiak.
 

Koncert błyskotliwie i dowcipnie poprowadziła para "wirydarzowych konferansjerów" – Julia Kaczmarczyk i Jakub Bulzak. Publiczność otrzymała nie tylko strawę duchową, ale także owoce i ciasteczka przygotowane przez jedna z sądeckich cukierni.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]
 

         
         
         
         
         
         

 

Autor: Biuro Prasowe UM /MZ/
Dodano: 2018-08-13 10:24:32