Poniedziałek, 25 października 2021 r.    Imieniny obchodzą: Daria, Inga, Bonifacy, Kryspin


Kategoria: Wydarzenia

Od 15 lat wkładają w pracę serce. Jubileusz Centrum Rehabilitacji TUKAN

Dziś (21 czerwca) w ratuszu Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu odbyły się uroczystości jubileuszowe związane z 15-leciem Centrum Rehabilitacyjnego TUKAN. Wziął w nich udział zastępca prezydenta miasta Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż oraz dyrektor Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej Grzegorz Chochla.  

 

 

 

Centrum Rehabilitacyjnego TUKAN powstało 5 maja 2003 r. Krótką historię placówki przypomniała jej dyrektor, Mariola Pawlak. Gratulacje i podziękowania z okazji jubileuszu złożył zastępca prezydenta Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż. Podkreślił, że pracownicy TUKANA w opiekę nad pacjentami wkładają nie tylko swe umiejętności, ale i mnóstwo serca, co sprawia, że pacjenci szybko wracają do zdrowia. 
 

 - To, co wy robicie, mierzy się ilością ludzi, którzy powrócili do życia. Jest ogromna rzesza ludzi, którzy zawdzięczają pani i państwu bardzo wiele. Oprócz tego, że wy bardzo dobrze rehabilitujecie, to jeszcze na dodatek darzycie wszystkich swoich pacjentów ogromnym sercem i szacunkiem, i ja to wiem. Wiem, co tkwi w państwa rękach i głowach: ogromna wiedza i ogromna sprawność. To jest naprawdę dar. Jestem pełen podziwu, że zebrała pani taki zespół, jaki niewielu prezesom udało się zebrać - powiedział zastępca prezydenta Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż i wraz z dyrektorem Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej Grzegorzem Chochlą przekazał na ręce pani dyrektor pamiątkowy upominek.

 

 

 
Gratulacje z okazji 15-lecia TUKANA złożyła również Marta Mordarska, dyrektor Małopolskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Leszek Zegzda, członek Zarządu Województwa Małopolskiego, który wręczył Marioli Pawlak Nagrodę Województwa Małopolskiego Polonia MINOR. Na koniec spotkania zebrani obejrzeli pokaz działania sprzętu pionizujacego, tzw. egzoszkieletu, z którego mogą korzystać pacjenci TUKANA oraz wzięli udział w panelu dyskusyjnym na temat rehabilitacji.  Uroczystość w Miasteczku Galicyjskim prowadził redaktor naczelny "Dobrego Tygodnika Sądeckiego" Wojciech Molendowicz.

 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

     
     
     

 

Autor: Agnieszka Małecka
Dodano: 2018-06-21 14:51:02