Środa, 20 października 2021 r.    Imieniny obchodzą: Małgorzata, Wiktor, Ignacy

Kategoria: Wydarzenia

Puchary Solne dla zawodników z Nowego Sącza

Trzy złote i trzy brązowe medale wywalczyli karatecy z Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin na Turnieju o Puchar Solny. Impreza odbyła się w Wieliczce (12 maja) z udziałem ponad 400 zawodniczek i zawodników z 40 klubów karate z całej Polski.

- Największe sukcesy sportowe osiągnęli Klaudia Kowalska w kategorii kumite młodziczek (walka sportowa karate), która po 5 zwycięskich walkach stanęła na najwyższym stopniu podium, Klemens Ogórek w kategorii kumite juniorów po raz kolejny był poza zasięgiem rywali i Nadia Potoczek, która wygrała bezapelacyjnie kategorię kata dzieci (prezentacja układów walki)  pokonując 30 najmłodszych karateków – informuje trener Andrzej Krawontka.

Brązowe medale wywalczyli Przemysław Bobak, Mateusz Dąbrowski i Krystian Lasyk. Ogółem na zawodach w Wieliczce wystąpiło 20 karateków z nowosądeckiego klubu. Reprezentację poprowadzili trener karate shihan Andrzej Krawontka  i instruktor sensei Edward Krawczykiem, będąc także sędziami zawodów.

Przed wakacjami (10 czerwca) zawodnicy Nowosądeckiego Klubu Karate Kyokushin wystąpią jeszcze na turnieju młodzieżowym w Nowym Targu, na który zaprasza utytułowana mistrzyni karate sensei Ewa Pawlikowska. W czasie wakacji, najlepsi zawodnicy klubu przygotowywać się będą na zgrupowaniu szkoleniowym karate we Wapiennym do udziału w Mistrzostwach Europy, które odbędą się we wrześniu w Kaliningradzie (Rosja). /Źródło i fot. Nowosądecki Klub Sportowy Karate Kyokushin/