Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Pumpctrack - nowosądecki tor rowerowy

To będzie wizytówka Nowego Sącza! Prezydent zaprasza w sobotę na pumptrack

Podczas briefingu prasowego, który odbył się na terenie nowego kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy Al. Piłsudskiego, prezydent Ryszard Nowak zaprosił Sądeczan na sobotę 10 października na wielkie otwarcie toru rowerowego typu pumptrack. W ramach wydarzenia odbędą się zawody Pumptrack Challenge, gdzie zobaczymy czołówkę najlepszych zawodników rywalizujących w trzech widowiskowych konkurencjach. 
 


- Jest to ważne wydarzenie nie tylko dla sportowców, ale dla tych wszystkich Sądeczan, którzy aktywnie będą chcieli spędzić swój wolny czas. To jest nowy obiekt, który będziemy poznawali w najbliższych dniach. Dzisiaj trwają ostatnie prace przy flowparku (street workout park), będzie siłownia pod chmurką i inne ciekawe możliwości aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzy zarówno przez najmłodszych, jak i starszych. Mam nadzieję, że ten obiekt będzie  wizytką Nowego Sącza. W sobotę inauguracja i przecięcie wstęgi, ale także pierwsze zawody. Cieszę się, że udało nam się zakończyć zaplanowane prace
- powiedział prezydent Ryszard Nowak. 
 

O szczegółach związanych z sobotnią rywalizacją podczas Pumptrack Challenge mówił też przedstawiciel organizatora - Andrzej Buliński. - Głównym patronem tych zawodów jest Prezydent Nowego Sącza i zapewniam, że będą to bardzo widowiskowe zawody rozegrane na tym nowym, jednym z największych w Europie obiektów. Mam nadzieję, że nie będzie to jedyna impreza, a będą kolejne, które przyciągną zarówno zawodników, jak i całe rodziny. Zapraszamy do udziału w sobotnich zawodach i zachęcamy do zaangażowania się w ten sport. Jeszcze raz dziękujemy za to wspaniałe przedsięwzięcie prezydentowi Ryszardowi Nowakowi.
 

Obecny podczas spotkania z mediami Paweł Badura, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który jednocześnie zarządza nowym obiektem, powiedział o kolejnych elementach jakie pojawią się w sąsiedztwie torów rowerowych. Będzie to m.in. siłownia na świeżym powietrzu, postawione zostaną również granitowe tablice do gry w szachy. Dyrektor MOSiR-u poinformował również, że obiekt będzie dostępny dla wszystkich Sądeczan za darmo w godzinach 8:00-22:00.
  

Wielkie otwarcie kompleksu sportowo-rekreacyjnego z torami rowerowymi typu pumptrack już w najbliższą sobotę (10 października) przy Al. Piłsudskiego. Wydarzeniu towarzyszyć będą zawody Pumptrack Challenge. Uroczyste przecięcie wstęgi zaplanowano na godzinę 13:30. Zapraszamy!
 

Autor: -
Dodano: 2015-10-08 13:57:19