Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Pumpctrack - nowosądecki tor rowerowy

Ryszard Nowak: Zapraszam 10 października na otwarcie pumptracka!

W najbliższą sobotę 10 października, pod patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka, odbędą się zawody PUMPTRACK CHALLENGE inaugurujące działalność nowego kompleksu przy Al. Piłsudskiego. Rywalizacja odbędzie się w trzech kategoriach: BTProject Pump Check, Biketour365 Dirt Best Line oraz Best Trick on Gravity Bag. Wśród wydarzeń towarzyszących odbędzie się Festiwal Foodtrack'ów, a także warsztaty rowerowe dla dzieci pod okiem wielokrotnego mistrza Polski w BMX Racing Bartosza Giemzy. Pula wszystkich nagród przygotowanych w konkursach, podczas wielkiego otwarcia pumptracka, to 2000 zł!
 

> Regulamin zawodów
 


- Zapraszam wszystkich Sądeczan i gości spoza naszego miasta, do wzięcia udziału w inauguracji działalności nowego toru typu pumptrack. To będzie wielkie święto nie tylko dla wielbicieli jazdy na rowerze, ale dla nas wszystkich. To będzie zwieńczenie kilkumiesięcznych prac, których celem było stworzenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego z prawdziwego zdarzenia. I to się nam udało! -
podkreślił prezydent Ryszard Nowak.   
 

Program zawodów (sobota, 10 października):

09:00 - 12:00 Treningi
09:00 - 11:00 Zapisy i odbiór numerów zawodników.
10:00 - 13:00 Warsztaty z Bartoszem Giemzą dla dzieci i młodzieży
11:00 - 13:00 GravityBag Competition
13:30 - 14:00 Uroczyste otwarcie zawodów (oficjalne otwarcie obiektu)
14:30 - 17:30 Dirt Best Line
15:30 - 20:00 Pump Check
21:00 - Pokazy
21:30 - Wręczenie nagród i zakończenie zawodów
 

 


Otwarcie nowego toru rowerowego przy Al. Piłsudskiego to znakomita informacja zarówno dla najmłodszych, początkujących, jak i profesjonalistów. Problemu z poruszaniem się po trasach nie będą mieli również posiadacze deskorolek, rolek czy hulajnog. Wszystko w bezpiecznej formie dla każdego, kto będzie miał ochotę na odrobinę szaleństwa. Należy jednak pamiętać, że osoby korzystające z pumptacka będą musiały spełniać warunki bezpieczeństwa, w tym posiadać obowiązkowo kask ochronny. 
 

Nowosądecki pumptrack to szeroka propozycja dla osób aktywnie spędzających czas na świeżym powietrzu, w tym także idealne miejsce dla rodzin. To jednocześnie największy tego typu obiekt w Polsce i jeden z największych w Unii Europejskiej. Do dyspozycji Sądeczan będą dwa boiska do siatkówki plażowej oraz street wokrout park z możliwością wykonywania ćwiczeń z wykorzystaniem masy własnego ciała. Dodatkowo obiekt będzie oświetlony, dzięki czemu będzie można z niego korzystać także po zmroku.
 

Autor: -
Dodano: 2015-10-05 19:12:14