BIP - Miasto Nowy Sącz Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Programy i granty - aktualności

MOK - remont zaawansowany

 

 

"Fundusze Europejskie dla Małopolski"

 

W remontowanym budynku Miejskiego Ośrodka Kultury praca idzie na całego. Wykonujący prace robotnicy konsorcjum nowosądeckiej firmy "Budeko-Lider” i zakopiańskiej – „Future-Tech” wykorzystują każdy dzień pogody. Finalizowane są prace przy odnawianiu elewacji obiektu. W najbliższych dniach zakończone będzie okładanie piaskowymi płytami reprezentacyjnego balkonu. Prowadzone są roboty przy montażu ogrodzenia.
Także wewnątrz obiektu, z tygodnia na tydzień widać postęp prac. Jeszcze kilka dni temu korytarzem parteru przechodziło się jak w labiryncie pomiędzy potężnymi wiązkami różnokolorowych kabli i przewodów. W międzyczasie zniknęły zamurowane w ścianach. A kilometry kabli prowadzone są pomiędzy kamerami sal widowiskowych: małą – prób i dużą, a serwerownią i studiem nagrań, które pozwoli rejestrować wszystko co będzie się działo w MOK.
W piwnicach urządzona zostanie sala do prób, studio i pracownie plastyczne oraz dekoratornia i garderoba.
Zaawansowanie prac – zgodne z harmonogramem.
Koszt całego projektu ma się zamknąć kwotą 5,5 mln zł, z której ponad 4,1 mln zł pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 3 Schemat A Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007- 2013.
Nowosądecki projekt – "Przebudowa, modernizacja i rozwój infrastruktury Miejskiego Ośrodka Kultury – samorządowej instytucji kultury", przygotowany przez służby prezydenta Ryszarda Nowaka, zakwalifikowany został na dofinansowanie przez Urząd Marszałkowski z 3 pozycji.
Do zakończenia prac wykonawcy pozostało jeszcze 3 miesiące. Jesienny Festiwal Teatralny odbędzie się w zaplanowanym terminie…

www.fundusze.malopolska.pl
 


"Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013".

Autor: -
Źródło: Biuro Prasowe
Dodano: 2010-06-16 15:04:17