Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Pozostałe komunikaty

Zajęcia na uczelniach dla najzdolniejszych licealistów

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Nowym Sączu będą mogli uczestniczyć w zajęciach pozalekcyjnych, realizowanych on-line przez wykładowców krakowskich uczelni wyższych. Miasto Nowy Sącz otrzymało od Zarządu Województwa Małopolskiego dotację na ten cel w wysokości pond 85 tysięcy złotych.
 


 

W projekcie pod nazwą „Małopolska Chmura Edukacyjna w latach 2019-2020 w Nowym Sączu - kształcenie ogólne” weźmie udział w nowym roku szkolnym 50. najzdolniejszych uczniów I i II LO w Nowym Sączu, chcących rozwijać zainteresowania z zakresu biologii i matematyki. Będą to zajęcia realizowane za pomocą sprzętu multimedialnego, dzięki któremu szkoły łączyć się będą z uczelniami w czasie rzeczywistym, realizując wirtualne zajęcia wykładowe i laboratoryjne.
 

Oprócz zajęć on-line, dla uczniów przygotowano też zajęcia stacjonarne w szkolnych kołach naukowych. 
 

Zajęcia prowadzone będą przez nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Nowym Sączu, przy współudziale nauczycieli akademickich krakowskich uczelni: Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Rolniczego i Politechniki Krakowskiej. Realizacja zajęć dodatkowych z wykorzystaniem nowoczesnych form edukacyjnych pozwoli nabyć uczniom, uczestniczącym w projekcie, kompetencje kluczowe z biologii  i matematyki. 
 

Całkowita wartość projektu: 90 113,48 zł

Dofinansowanie: 85 607,78 zł

Wkład własny: 4 505,70 zł

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-06-27 07:54:20