Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna


Zobacz więcej w kategorii "Z Ratusza"

Zdjęcie do artykułu Oświadczenie Prezydenta w sprawie prezentowanych w ostatnim czasie dezinformacji

Oświadczenie Prezydenta w sprawie prezentowanych w ostatnim czasie dezinformacji

[2019-10-18]

W swoim oświadczeniu Prezydent Ludomir Handzel odniósł się do prezentowanych w ostatnim czasie w przestrzeni medialnej nieprawdziwych informacji. Prezydent Nowego Sącza podkreślił, że zgłaszane przez jednego z przedsiębiorców nowe propozycje przebiegu „mostu południowego” oraz obwodnicy od ul. Piramowicza do Świniarska mogą skutkować zablokowaniem wartej ok. 150 000 000 zł inwestycji, która jest kluczowa dla odkorkowania Miasta

Zdjęcie do artykułu Uratować polichromie: wizyta w domu malarki

Uratować polichromie: wizyta w domu malarki

[2019-10-18]

Wizyta studyjna w domu Władysławy Iwańskiej na Helenie. Wiceprezydent Nowego Sącza Magdalena Majka w towarzystwie dyrektorów: Wydziału Inwestycji Marty Poremby, Komunikacji Społecznej i Kultury Marcina Poręby oraz Geodezji i Nieruchomości Krzysztofa Kurzei odwiedziła dom zmarłej w 2005 roku malarki, gdzie na ścianach znajdują się oryginalne polichromie.

Zdjęcie do artykułu Rusza budowa amfiteatru w Parku Strzeleckim

Rusza budowa amfiteatru w Parku Strzeleckim

[2019-10-16]

W Nowym Sączu rozpoczęła się kolejna bardzo ważna inwestycja. Dziś (16 października) została podpisana umowa z sądeckim Przedsiębiorstwem ERBET Sp. z o.o, na rewitalizację Parku Strzeleckiego. Podpisy na umowach złożyli: prezydent Ludomir Handzel, skarbnik Renata Seruga-Tokarz oraz prezes firmy Erbet Tomasz Ćwikowski.

Zdjęcie do artykułu Festiwal Piwa w Nowym Sączu

Festiwal Piwa w Nowym Sączu

[2019-10-16]

Będzie się działo! Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel zaprasza na nową imprezę kulturalno – rozrywkową pod nazwą Festiwal Piwa (18 – 20 października). W programie znajdą się liczne koncerty, występy zespołów, konkursy i zabawy.

Zdjęcie do artykułu Budżet Obywatelski 2020: wyniki zatwierdzone

Budżet Obywatelski 2020: wyniki zatwierdzone

[2019-10-15]

Wyniki głosowania zatwierdzone. Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel zarządzeniem nr 622/2019 z 15 października 2019 roku zatwierdził wyniki w głosowaniu nad budżetem obywatelskim miasta Nowego Sącza na rok 2020. Zobacz, które zadania zostały zatwierdzone do realizacji.

Zdjęcie do artykułu Niższe ceny za wodę i ścieki – to jest możliwe

Niższe ceny za wodę i ścieki – to jest możliwe

[2019-10-15]

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, na wniosek prezydenta Ludomira Handzla wznawia postępowanie administracyjne w sprawie zatwierdzenia taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie Miasta Nowego Sącza i okolicznych gmin. Podczas zwołanego dziś briefingu prasowego prezydent Ludomir Handzel przekazał dobre informacje

Zobacz więcej w kategorii "Wydarzenia"

Zdjęcie do artykułu Piękna i bestia w MOK

Piękna i bestia w MOK

[2019-10-21]

Grupa Artystyczna MOCNI i Miejski Ośrodek Kultury zapraszają na spektakl pt. Piękna i Bestia, oparty na tradycyjnych ludowych opowieściach, spisanych przez Jeanne - Marie Leprince de Beaumont (23 października). Spektakl wyreżyserowała Ewa Janus.

Zdjęcie do artykułu Zawody wspinaczkowe w Nowym Sączu

Zawody wspinaczkowe w Nowym Sączu

[2019-10-21]

W Centrum Wspinaczkowym Boulder-Zone w Nowym Sączu przy ul. 29 Listopada 21 odbędzie się Puchar Regionalny Polskiego Związku Alpinizmu w konkurencji bouldering (26 października). Zawody objął honorowym patronatem prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Zdjęcie do artykułu Sądecki Integracyjny Turniej Bocci

Sądecki Integracyjny Turniej Bocci

[2019-10-16]

125 osób z niepełnosprawnościami wzięło udział w XIII Sądeckim Integracyjnym Turnieju Bocci (15 października). Imprezę objął honorowym patronatem prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Zdjęcie do artykułu Złoty wiek – epoka Jagiellonów w "Labiryncie Historii"

Złoty wiek – epoka Jagiellonów w "Labiryncie Historii"

[2019-10-16]

Fundacja Nomina Rosae Ogród Kultury Dawnej zaprasza na XIV edycję przedsięwzięcia pod nazwą "Labirynt Historii" (21 – 26 października br.). Tematem wykładów, konferencji i warsztatów w MCK Sokół będzie nasz złoty wiek, czyli epoka panowania dwóch ostatnich królów z dynastii Jagiellonów. "Labirynt Historii" został dofinansowany przez miasto Nowy Sącz.

Zdjęcie do artykułu Spotkanie z Urszulą Gawron w SBP

Spotkanie z Urszulą Gawron w SBP

[2019-10-16]

Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego zaprasza na wyjątkowe spotkanie z Urszulą Gawron - artystką mocno związaną z Nowym Sączem, w którym obecnie mieszka i pracuje (17 października).

Zdjęcie do artykułu Posadzili 1000 krokusów pod nowosądeckim Zamkiem

Posadzili 1000 krokusów pod nowosądeckim Zamkiem

[2019-10-15]

Z inicjatywy prezydenta Ludomira Handzla, odbyła się dziś (15 października) akcja sadzenia tysiąca białych krokusów. Pod nowosądecki Zamek tłumnie przybyły pierwszokomunijne dzieci. Na skarpie pod Zamkiem przygotowano specjalne miejsce w kształcie serca, gdzie dzieci wraz z prezydentem Ludomirem Handzlem i wiceprezydent Magdaleną Majka posadziły krokusy.

Zdjęcie do artykułu Wydawnictwo "Promyczek" z "katolickim Noblem"

Wydawnictwo "Promyczek" z "katolickim Noblem"

[2019-10-15]

Na Zamku Królewskim w Warszawie wręczono nagrody Totus Tuus, nazywane "katolickim Noblem" (13 października). W kategorii "Propagowanie nauczania Świętego Jana Pawła II" wyróżnione zostało Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej "Promyczek". Nagrodę w obecności prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla odebrał dyrektor wydawnictwa, ks. Andrzej Mulka.

Zdjęcie do artykułu Spotkanie z Maciejem Orłosiem w SBP

Spotkanie z Maciejem Orłosiem w SBP

[2019-10-15]

Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkania z dziennikarzem, aktorem i pisarzem - Maciejem Orłosiem (16 października). Spotkanie odbędzie się w ramach projektu "CzyTAM TU - młodzi o książkach", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury.

Zobacz więcej w kategorii "Inwestycje"

Zdjęcie do artykułu Prezydent otworzył nowe boisko przy Szkole Podstawowej nr 9

Prezydent otworzył nowe boisko przy Szkole Podstawowej nr 9

[2019-10-11]

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 mogą korzystać z nowego boiska sportowego. Nowoczesny obiekt otworzył prezydent Ludomir Handzel.

Zdjęcie do artykułu Więcej pieniędzy dla MPEC

Więcej pieniędzy dla MPEC

[2019-10-07]

Aneksy do umów podpisane (7 października). Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Nowym Sączu uzyskało dodatkowe dofinansowanie swoich projektów - "Budowa kotła na biomasę o mocy nominalnej 7 MW" i "Modernizacja sieci ciepłowniczej oraz likwidacja węzła grupowego". Przy podpisaniu umów obecny był prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Zdjęcie do artykułu Remont drogi na Osiedlu Milenium zakończony

Remont drogi na Osiedlu Milenium zakończony

[2019-10-02]

Mieszkańcy mogą już korzystać z wyremontowanej drogi osiedlowej do żłobka na Osiedlu Milenium. Remont drogi był możliwy dzięki współpracy Urzędu Miasta z Grodzką Spółdzielnią Mieszkaniową. Nową drogę osiedlową, otworzył prezydent Ludomir Handzel wraz z zarządem GSM i Osiedla Milenium oraz radnym Jakubem Prokopowiczem.

Zdjęcie do artykułu Plac zabaw przy ulicy Tłoki w budowie

Plac zabaw przy ulicy Tłoki w budowie

[2019-09-12]

Dzieci z Osiedla Wólki w końcu będą miały plac zabaw z prawdziwego zdarzenia. Przy ulicy tłoki trwają prace związane z budową placu zabaw. Zamontowano już nowe urządzenia, między innymi: zestaw zabawowy z pięcioma wieżami, zjazd linowy (tyrolka), zestaw street workout, zestaw zabawowy z barierką kółko/krzyżyk, stół szachowy.

Zdjęcie do artykułu Malowanie barierek na moście 700-lecia

Malowanie barierek na moście 700-lecia

[2019-09-12]

Pracownicy niedawno utworzonej Sądeckiej Grupy Wykonawczej nie narzekają na brak zleceń. Tym razem malują zniszczone barierki na moście 700-lecia w Nowym Sączu. Takie małe remonty mają poprawić estetykę miasta. Dzięki grupie gospodarczej, bieżące naprawy są wykonywane taniej i szybciej.

Zdjęcie do artykułu Plac zabaw i altana przy Miejskim Żłobku nr 3 gotowe

Plac zabaw i altana przy Miejskim Żłobku nr 3 gotowe

[2019-08-30]

Prezydent Ludomir Handzel otworzył plac zabaw i altanę przy Miejskim Żłobku nr 3 na ulicy Kusocińskiego. Z nowoczesnych urządzeń do zabawy będą mogli skorzystać dzieci uczęszczające do pobliskiego żłobka.

Zobacz więcej w kategorii "Prace Rady Miasta"

Terminarz Komisji

[2019-10-14]

Komisja Edukacji - 18 października 2019 r.

Terminarz Komisji

[2019-10-10]

Komisja Finansów Publicznych - 14 października 2019 r.

Terminarz Komisji

[2019-10-10]

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji - 14 października 2019 r.

XXI Sesja Rady Miasta - 15 października 2019 r., godz. 12:00

[2019-10-08]

Zaproszenie, porządek obrad oraz projekty uchwał

Terminarz Komisji

[2019-10-08]

Komisja Kultury, Sztuki i Współpracy z Miastami Partnerskimi - 11 października 2019 r.

Terminarz Komisji

[2019-10-07]

Komisja Infrastruktury i Środowiska - 10 października 2019 r.

Terminarz Komisji

[2019-10-07]

Komisja Sportu i Turystyki - 10 października 2019 r.

Terminarz Komisji

[2019-10-07]

Komisja Edukacji - 10 października 2019 r.

Zobacz więcej w kategorii "Media o nas"

Zdjęcie do artykułu sadeczanin.info: Nowy Sącz: jak to nazwać? Gdzie nie spojrzeć budowa

sadeczanin.info: Nowy Sącz: jak to nazwać? Gdzie nie spojrzeć budowa

[2019-07-29]

Nowy Sącz już dawno nie przeżywał takiego boomu inwestycyjnego. Roboty budowlane prowadzone są w różnych punktach miasta.

Zdjęcie do artykułu rdn.pl:Plusy i minusy sądeckiej Strefy Relaksu [WIDEO]

rdn.pl:Plusy i minusy sądeckiej Strefy Relaksu [WIDEO]

[2019-07-02]

Płyta rynku, stara Sandecja, Planty i brzeg Kamienicy – w tych miejscach ma się pojawić Sądecka Strefa Relaksu, a w niej: darmowa kawa i leżaki.

Zdjęcie do artykułu gazetakrakowska.pl: Kartą Nowosądeczanina - mieszkańcy mają się z nią poczuć wyjątkowo

gazetakrakowska.pl: Kartą Nowosądeczanina - mieszkańcy mają się z nią poczuć wyjątkowo

[2019-07-01]

Obiecywana przed wyborami Karta Nowosądeczanina ma gwarantować mieszkańcom m.in. darmowe parkingi i komunikację miejską. Jak będzie w rzeczywistości, pokażą najbliższe miesiące, kiedy grupa robocza opracuje zasady jej działania. Na razie w formie uchwały intencyjnej „zielone światło” dali jej sądeccy radni.

Zdjęcie do artykułu sadeczanin.info: 11 pytań do... prezydenta Ludomira Handzla

sadeczanin.info: 11 pytań do... prezydenta Ludomira Handzla

[2019-07-01]

Prezydent Ludomir Handzel rządzi Nowym Sączem zaledwie od kilku miesięcy. Od listopada ubiegłego roku. Jakie jest ulubione jego miejsce na Sądecczyźnie, jakie ma marzenie, albo marzenia i czego boi się nowy gospodarz miasta?

Zdjęcie do artykułu natemat.pl: "To było polityczne zamówienie". 22 dni urzędowania wystarczyły, by radni PiS wzięli się za tego prezydenta

natemat.pl: "To było polityczne zamówienie". 22 dni urzędowania wystarczyły, by radni PiS wzięli się za tego prezydenta

[2019-06-26]

– Ambicje chyba rzeczywiście zostały mocno urażone. Trzeba uszanować wybór naszych mieszkańców. Niektórzy są jednak tacy, że pomimo tego, że przegrali mecz, to ciągle oczekują dogrywki – mówi w rozmowie z naTemat prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel. Samorządowiec ma na myśli przewodniczącą Rady Miasta Iwonę Mularczyk, która była jego kontrkandydatką w ostatnich wyborach. Jeśli radnym uda się go odwołać, to właśnie ona może przejąć władzę w mieście.

Zdjęcie do artykułu sadeczanin.info: Nowy Sącz: więcej takich miejsc! Mieszkańcy na nie czekają

sadeczanin.info: Nowy Sącz: więcej takich miejsc! Mieszkańcy na nie czekają

[2019-06-13]

Sądeczanie tylko przyklaskują takim inwestycjom. Życzyliby sobie, aby ogólnodostępne place zabaw powstawały na każdym osiedlu w Nowym Sączu. Część z nich takie miejsca, gdzie można wypocząć już posiada.

Zobacz więcej w kategorii "Planowanie przestrzenne"Spotkanie konsultacyjne
/bannery/projekt-mistia-2019-banner-440.jpg
/bannery/most-helenski-baner.gif
/bannery/kalendarz/banner-kalendarz-kulturalny-2019.png


Monitoring lokalny jakości powietrza

Stężenie pyłów zawieszonych w powietrzu [μg/m³]
PM10 [µg/m\3] PM2.5 [µg/m3] indeks jakości powietrza
0-200-12bardzo dobry
21-6013-36dobry
61-10037-60umiarkowany
101-14061-84dostateczny
141-20085-120zły
> 200 > 120 bardzo zły