Niedziela, 22 maja 2022 r.    Imieniny obchodzą: Helena, Wiesława, Roma


Oferta Świetlic Osiedlowych

 

Nasze Świetlice Osiedlowe to wyjątkowe miejsca, adresowane do osób w różnych grupach wiekowych, w których każdy senior znajdzie coś dla siebie.
W chwili obecnej mamy 5 świetlic osiedlowych, a każda z nich posiada bardzo ciekawą ofertę zajęć dla osób starszych, samotnych lub takich, które po prostu chcą spędzić czas w ciekawy sposób integrując się z innymi mieszkańcami Nowego Sącza.

Obraz przedstawiający logo nowosądeckich świetlic osiedlowych

Świetlice osiedlowe powstały dzięki dofinansowaniu remontu oraz wyposażenia czterech lokali na terenie Miasta, za sprawą projektu "Program działań dotyczący wzmacniania potencjału osobistego oraz integracji mieszkańców miasta poprzez modernizację i adaptację obiektów na cele społeczne - świetlice osiedlowe" zrealizowanego dzięki wsparciu finansowemu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. 

 

 • I tak stare mieszkanie przy ul. Romanowskiego 2 zostało zaadoptowane na świetlicę osiedlową Stare Miasto.
  Swoje dyżury pełni tam Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Odbywają się tam także spotkania zamkniętej grupy AA. Godziny otwarcia świetlicy oraz pełny harmonogram zajęć znajdą Państwo klikając w poniższy lik, który jest przekierowaniem do zakładki na stronie Miasta: 


Świetlica Osiedlowa Stare Miasto 

 

 • Lokal po sklepie i pralni przy ul. Żółkiewskiego 23 został zaadaptowany na świetlicę osiedlową Przydworcowe, na której organizowane są zajęcia artystyczne dla seniorów oraz spotkania integracyjne.
  Klikając w poniższy link znajdą Państwo szczegółowy harmonogram zajęć:

 

Świetlica Osiedlowa Przydworcowe

 

 • Budynek, w którym siedzibę miał Zarząd Osiedla Centrum, przy Al. Wolności 39a, zyskał nowe oblicze i stał się świetlicą osiedlową Centrum.
  Każdy wtorek i czwartek to dni przeznaczone dla aktywnych seniorów.
  Godziny w których odbywają się zajęcia oraz ich pełny opis znajdują się w zakładce poniżej: 

  Świetlica Osiedlowa Centrum 

 

 • Dawny budynek przy ul. Stolarskiej 28, znajdujący się przy skarpie cmentarnej został odnowiony i jest teraz siedzibą świetlicy osiedlowej Kilińskiego.
  Dni dedykowane seniorom to refleksyjne piątki oraz sąsiedzkie pogaduchy w środy. Te zajęcia to świetna okazja do wymiany zainteresowań, dzielenia się swoją wiedzą oraz integracji przy kawie w miłym towarzystwie. Od 30 marca 2022 roku na świetlicy Kilińskiego w każdy czwartek będą również prowadzone warsztaty komputerowe dla osób starszych. 
  Link znajdujący się poniżej to przekierowanie do zakładki z pełnym harmonogramem świetlicy:

  Świetlica Osiedlowa Kilińskiego

   
 • To nie koniec. Już nie za sprawą projektu, a dzięki współpracy Prezydenta Miasta Nowego Sącza z Sądeckim Towarzystwem Budownictwa Społecznego, na mapie Nowego Sącza pojawiła się piąta świetlica - Nawojowska, w budynku przy ul. Kusocińskiego 4a.
  Zajęcia dla osób starszych odbywają się tam w każdy poniedziałek i wtorek. Poniedziałkowy Klub Seniora to okazja do nawiązania nowych relacji oraz nauki nowych umiejętności, natomiast wtorkowy Aktywny Senior to szansa na przygodę z aktywnością fizyczną, która wpływa pozytywnie na samopoczucie oraz pełni funkcje rehabilitacyjne. 
  Po pełny opis zajęć wraz z godzinami funkcjonowania świetlicy znajduje się w linku poniżej:
   

Świetlica Osiedlowa Nawojowska 

 

 

 

 

Co jakiś czas na naszych świetlicach organizowane są ciekawe wydarzenia. Jeśli nie mają Państwo pomysłu jak spędzić Tłusty Czwartek, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Kobiet, Mikołajki i tym podobne święta, serdecznie zachęcamy do śledzenia zakładki AKTUALNOŚCI SENIORALNE, gdzie będziemy informować o zbliżających się imprezach. Zapraszamy również do śledzenia naszej strony na Facebooku Świetlice Osiedlowe - Nowy Sącz, gdzie również na bieżąco są publikowane promocje wydarzeń oraz fotorelacje z zajęć. 

 

 

 


 

Kontakt:

Biuro Aktywności Obywatelskiej
ul. Jagiellońska 14, pierwsze piętro, pokój 104
33-300 Nowy Sącz
telefon: 18 41 41 388
e-mail: bao@nowysacz.pl