BIP - Miasto Nowy Sącz Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Obwodnica Północna i inne inwestycje drogowe

Termin dotrzymany - Obwodnica Północna gotowa!

Obwodnica Północna jest gotowa! Zgodnie z wcześniejszymi zapewnieniami prezydenta Ryszarda Nowaka, termin inwestycji Obwodnica Północna z nowym mostem na Dunajcu został dotrzymany. 


W dniu dzisiejszym rozpoczęły się czynności odbiorowe związane z końcem prac na Obwodnicy Północnej. Przypomnijmy, że realizacja inwestycji rozpoczęła się w marcu 2014 roku, a cała inwestycja została wykonana w 16 miesięcy. 
 

- To co zwykle w Polsce jest niemożliwe w Nowym Sączu jest faktem - inwestycja ukończona w terminie. Mimo wielu głosów niedowierzania i krytyki, największe przedsięwzięcie komunikacyjne w historii miasta od podstaw zrealizowano w rekordowym tempie 16 miesięcy. Efekt tej pracy można podziwiać już teraz - powiedział prezydent Ryszard Nowak. 
 


Nie czekając na oficjalne otwarcie, wielu Sądeczan już korzysta ze ścieżki rowerowej o długości ponad 2 km oraz podziwia panoramę miasta spacerując nowym chodnikiem. 
 

Jak powiedział dyrektor MZD Grzegorz Mirek, w najbliższych dniach zakończone zostaną odbiory techniczne, co umożliwi udostępnienie nowej drogi dla kierowców.
 

   
   

 

Autor: -
Dodano: 2015-07-31 14:49:37