BIP - Miasto Nowy Sącz Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Na czasie


24296

"Bądź przedsiębiorczy - jak założyć i rozwijać firmę z pomocą Funduszy Europejskich” - zapraszamy na bezpłatne spotkanie online

2020-11-10

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Nowym Sączu zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne online w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości pn.: „Bądź przedsiębiorczy - jak założyć i rozwijać firmę z pomocą Funduszy Europejskich”, które odbędzie się 20 listopada br. (piątek), w godzinach 10.00-12.00.


24273

Ważne zmiany w prawie dla przedsiębiorców. Ruszył nowy cykl webinariów Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii

2020-11-03

Nowe Prawo zamówień publicznych, ułatwienia w procesie budowlanym, rozwiązania dla branży turystycznej oraz przepisy dot. sukcesji firm rodzinnych – to tematy, które będą omawiane przez cały listopad – w każdy poniedziałek, środę i piątek – podczas webinariów Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Ministerstwo chce dotrzeć do przedsiębiorców z rzetelną wiedzą na temat kluczowych zmian prawnych, które zostały dla nich przygotowane.


24263

PRZYPOMNIENIE! Zwolnienie ze składek: mija ważny termin

2020-10-30

Sobota (31 października) jest ostatnim dniem, w którym przedsiębiorcy muszą przekazać do ZUS deklaracje rozliczeniowe, jeżeli chcą otrzymać z Tarczy 5.0 zwolnienie ze składek za lipiec, sierpień i wrzesień.


24258

ZUS będzie pozyskiwać dane o kwarantannie i izolacji do wypłaty świadczeń chorobowych

2020-10-29

Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie pozyskiwać dane o osobach, które obywają kwarantannę lub przebywają w izolacji domowej. ZUS będzie udostępniał te informacje płatnikom składek. Informacje o kwarantannie lub izolacji są niezbędne do wypłaty zasiłków chorobowych i opiekuńczych. Osoby, które zostały skierowane na kwarantannę lub są objęte izolacją domową i ubiegają się o wypłatę zasiłku, nie muszą już dostarczać decyzji sanepidu do ZUS lub pracodawcy. Nie muszą też mieć zwolnienia lekarskiego z powodu przebywania w izolacji domowej.


24255

UWAGA MŚP! Zapraszamy do udziału w bezpłatnych spotkaniach b2b online z przedsiębiorcami z Hiszpanii, Francji i Szwecji!

2020-10-29

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego zaprasza przedsiębiorców z sektora MŚP, prowadzących lub planujących działalność eksportową oraz potencjalnych inwestorów do udziału w giełdach kooperacyjnych z przedsiębiorcami z Francji, Szwecji i Hiszpanii.


24220

Komunikat w sprawie kodów PKD (escape roomy)

2020-10-21

W związku z wejściem w życie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 24 czerwca 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD) od 1 sierpnia 2020 r. przestaje obowiązywać kod PKD (93.29.Z – Pozostała działalność rozrywkowa i rekreacyjna (nie będzie go można wybrać w CEIDG).


24210

Masz pytania o tarczę 5.0? Skorzystaj z dyżuru eksperta

2020-10-19

Od 15 października przedsiębiorcy mogą składać w ZUS wnioski o pomoc z tarczy branżowej. Jakie warunki należy spełnić, aby skorzystać ze wsparcia, wyjaśni ekspert ZUS. Już w najbliższy wtorek (20 października) odbędzie się dyżur telefoniczny dla przedsiębiorców.


24194

„Bądź innowacyjny – wsparcie dla przedsiębiorczych” - spotkanie online. ZAPRASZAMY!

2020-10-15

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Nowym Sączu zaprasza na bezpłatne spotkanie, które organizuje pn.: „Bądź innowacyjny – wsparcie dla przedsiębiorczych”, które odbędzie się 23 października br. (piątek), w godzinach 10.00 – 12.00.


24140

Zaproszenie na webinarium prezentujące ofertę wsparcia finansowego dla małych i średnich przedsiębiorstw

2020-10-06

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. zaprasza do uczestnictwa w trzecim z cyklu webinariów prezentujących instrumenty finansowe oferowane przez ARP S.A. małym i średnim przedsiębiorstwom w ramach Tarczy Antykryzysowej.


24077

Obradowała Komisja Wspólna

2020-09-24

W Urzędzie Miasta Nowego Sącza obradowała Komisja Wspólna Samorządu Terytorialnego i Samorządów Gospodarczych dla Powiatu Nowosądeckiego i Miasta Nowego Sącza. To kolejne posiedzenie, w którym udział wzięli zarówno członkowie Komisji jak i przedsiębiorcy. Obrady zdominował temat pandemii koronawirusa.