BIP - Miasto Nowy Sącz Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Przedsiębiorczość-news

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Małopolsce - 16-22 listopada 2020 r. - ONLINE!

 

Urząd Miasta Nowego Sącza po raz kolejny włącza się aktywnie w wydarzenia organizowane w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce, którego 11. edycja rozpoczyna się 16 listopada (poniedziałek). Tegoroczna edycja z powodu pandemii odbędzie się w formule ONLINE, jednak i w tym roku nie zabraknie ciekawych warsztatów, seminariów, wykładów czy indywidualnych konsultacji.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na dziesiątki spotkań ONLINE poświęconych szeroko pojętej tematyce przedsiębiorczości. Nie zabraknie inspirujących tematów pobudzających do biznesowej aktywności, poszerzających oraz uzupełniających wiedzę.
Koordynatorem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Realizacja przedsięwzięcia w tak szerokiej formule możliwa jest dzięki współpracy z instytucjami partnerskimi z regionu.

Program ŚTP w Małopolsce 2020 współtworzą również Sądecki Urząd Pracy oraz Urząd Miasta Nowego Sącza, które organizują następujące wydarzenia:

•    w dniach 16-20.11.2020 r. (od poniedziałku do piątku) – zorganizowane zostaną  dyżury eksperckie dla osób przygotowujących się do rozpoczęcia działalności gospodarczej: 

- 16.11.2020 r. w godz. 10.00 - 16.00 – Dyżur ekspercki adresowany do osób planujących założenie własnej działalności gospodarczej. Eksperci Wydziału Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Nowego Sącza pod wskazanym numerem telefonu będą odpowiadać na pytania związane z rejestrowaniem działalności gospodarczej. Infolinia: 18 444 05 04

- w dniach 16, 18 i 20.11.2020 r. w godz. 10.00 - 16.00 – Dyżury eksperckie adresowane do osób planujących założenie własnej działalności gospodarczej. Eksperci Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich pod wskazanym numerem telefonu będą odpowiadać na pytania związane z pozyskiwaniem funduszy na uruchomienie i rozwój działalności gospodarczej. Infolinia: 12 616 03 71

- 17.11.2020 r. w godz. 10.00 - 14.00 – Dyżur ekspercki adresowany do osób planujących założenie własnej działalności gospodarczej. Eksperci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Nowym Sączu pod wskazanym numerem telefonu będą odpowiadać na pytania dotyczące m.in. warunków i skutków ulg w działalności, rozliczania i opłacania składek, zgłoszeń do ubezpieczeń, Platformy Usług Elektronicznych, Aplikacji Płatnik. Infolinia: 18 449 85 45

- 19.11.2020 r. w godz. 10.00 - 14.00 – Dyżur ekspercki adresowany do osób planujących założenie własnej działalności gospodarczej. Eksperci Sądeckiego Urzędu Pracy pod wskazanymi numerami telefonów będą odpowiadać na pytania związane z przyznawaniem jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej. Infolinia: 18 44 89 254, 18 44 89 333

- 19.11.2020 r. w godz. 10.00 - 14.00 – Dyżur ekspercki adresowany do osób planujących założenie własnej działalności gospodarczej. Eksperci Urzędu Skarbowego w Nowym Sączu pod wskazanym numerem telefonu będą odpowiadać na pytania dotyczące wszelkich formalności, jakie musi dopełnić osoba zakładająca firmę oraz ich terminów, form opodatkowania, kwestii Vat’u, kas fiskalnych  i innych obszarów - zgodnie z potrzebami informacyjnymi początkującego przedsiębiorcy. Infolinia: 606 620 503


Kongregacja Kupiecka Zrzeszenie Handlu i Usług w Nowym Sączu przygotowała lekcję przedsiębiorczości online "Herosi Biznesu" dla uczniów szkoły średniej, którą poprowadzi przedsiębiorca. Podczas spotkania udzieli praktycznych porad i wskazówek, jak założyć własną działalność gospodarczą i samodzielnie ją prowadzić.
 
Każdy kto chce rozwijać skrzydła w biznesie i jest zainteresowany szeroko pojętą tematyką przedsiębiorczości z pewnością znajdzie coś dla siebie podczas ŚTP. Program, mimo innej formy, jest niezwykle ciekawy i wartościowy. W tym roku, pomimo niesprzyjającego czasu pandemii zaplanowano prawie 200 wydarzeń przygotowanych przez ponad 30 partnerów. Wydarzenia będą emitowane m.in. z Krakowa, Nowego Sącza, Wadowic, Chrzanowa, Zatora, Tarnowa, Chrzanowa.

Od lat zainteresowanie przedsięwzięciem wśród Małopolan jest bardzo duże. Kiedy w 2010 roku odbyła się pierwsza w Małopolsce edycja ŚTP, wzięło w niej udział nieco ponad 2,5 tys. osób, współtworzyło ją 12 instytucji partnerskich z terenu Krakowa. W ubiegłym roku w wydarzeniach organizowanych przez kilkudziesięciu Partnerów uczestniczyło ok. 10 tysięcy zainteresowanych.

Strona www z informacjami

Żeby wybrać odpowiednie dla siebie wydarzenie, najlepiej skorzystać z wyszukiwarki wydarzeń znajdujących się na stronie www.tydzienprzedsiebiorczosci.malopolska.pl.
Zapraszamy również do polubienia profilu na Facebooku: www.facebook.com/stpmalopolska.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, odbywają się głównie ONLINE, na część z nich obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

                                                                                             ***

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Małopolsce 2020 realizowany jest w ramach projektu "Startupowa Małopolska – wsparcie przedsiębiorczości w regionie", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

 

Autor: -
Dodano: 2020-11-15 20:36:40