BIP - Miasto Nowy Sącz Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Przedsiębiorczość-news

Masz pytania o tarczę 5.0? Skorzystaj z dyżuru eksperta

Od 15 października przedsiębiorcy mogą składać w ZUS wnioski o pomoc z tarczy branżowej. Jakie warunki należy spełnić, aby skorzystać ze wsparcia, wyjaśni ekspert ZUS. Już w najbliższy wtorek (20 października) odbędzie się dyżur telefoniczny dla przedsiębiorców.

Nowe przepisy wprowadzają trzy formy pomocy dla przedstawicieli branży turystycznej, estradowej i wystawienniczej. Jest to zwolnienie z opłacania składek za lipiec - wrzesień, świadczenie postojowe dla przewodników i agentów turystycznych oraz  dodatkowe świadczenie postojowe. Wnioski o wsparcie należy składać za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE).

Podczas dyżuru telefonicznego, zorganizowanego przez oddział ZUS w Nowym Sączu, przedsiębiorcy będą mogli dowiedzieć się m. in.:
•    komu przysługują poszczególne formy wsparcia w ramach tarczy 5.0,
•    jakie warunki należy spełnić aby otrzymać: zwolnienie z opłacania składek, świadczenie postojowe i dodatkowe świadczenie postojowe,
•    kiedy należy złożyć wniosek.

Odpowiedzi na pytania będzie można uzyskać 20 października w godzinach od  10.00 do 14.00 pod numerem telefonu 18 449 85 45.

 

Autor: -
Źródło: ZUS
Dodano: 2020-10-19 15:37:38