Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Wtorek, 20 kwietnia 2021 r.    Imieniny obchodzą: Agnieszka, Czesław, Szymon


Kategoria: Przedsiębiorczość-news

Chcesz współpracować z norweskimi przedsiębiorcami? Skorzystaj z dofinansowania!

 

                                           

 

Do 31 stycznia br. mikro, mali, średni przedsiębiorcy mogą składać wnioski w ramach konkursu „Travel Grants”. Dofinansowanie w wysokości do 1200 euro, na sfinansowanie kosztów transportu, mogą otrzymać firmy, które poszukują partnerów i chcą nawiązać międzynarodowe partnerstwo w celu realizacji Programu „Rozwój przedsiębiorczości i Innowacje”.

Na co możesz przeznaczyć dofinansowanie?

Wsparcie można otrzymać na podróż zagraniczną do Norwegii (polscy przedsiębiorcy) albo do Polski (podmioty prawa norweskiego) w celu poszukiwania i nawiązania międzynarodowego partnerstwa.
Partnerstwo z podmiotami z Norwegii jest bardzo ważnym elementem Programu "Rozwój przedsiębiorczości i innowacje". Wszystkie projekty partnerskie będą premiowane dodatkowymi punktami podczas oceny wniosków o udzielenie dofinansowania w obszarach:


•    technologie przyjazne środowisku,
•    innowacje w obszarze wód śródlądowych i morskich,
•    technologie podnoszące jakość życia

W programie przewidziano osobną pulę środków na realizację projektów z w/w obszarów dla kobiet („Schemat małych grantów dla przedsiębiorczych kobiet”). Mogą starać się o nie firmy, których właścicielkami są kobiety lub takie firmy, w których kobieta jest co najmniej współwłaścicielką i bierze udział w procesie decyzyjnym w przedsiębiorstwie. 

Ile wynosi wsparcie?

Wnioskujący mogą otrzymać jednorazowo wsparcie w kwocie  1200 euro – jest to kwota zryczałtowana co oznacza, że nie trzeba rozliczać kosztów poszczególnych wydatków.
Więcej informacji: Wsparcie na utworzenie partnerstwa (Travel Grants)

 

Autor: -
Źródło: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
Dodano: 2020-01-21 08:35:28