Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Przedsiębiorczość-news

„Lekcja przedsiębiorczości” w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce

Urząd Miasta Nowego Sącza po raz kolejny aktywnie włączył się w organizację wydarzeń w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, organizowanego po raz dziesiąty w Małopolsce.

„Lekcje przedsiębiorczości”, które odbywają się w Wydziale Przedsiębiorczości to cykliczne spotkania, mające na celu promowanie idei bycia przedsiębiorczym wśród młodych ludzi. Podczas tego wydarzenia młodzież z sądeckich szkół ponadpodstawowych, poprzez wykłady, prezentacje, ale także praktyczne zajęcia dowiadują się jak założyć i prowadzić własną firmę oraz jak być przedsiębiorczym.

 

W spotkaniu zorganizowanym w dniu 20 listopada 2019 r. w Wydziale Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Nowego Sącza udział wzięli uczniowie klasy I Zespołu Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Nowym Sączu pod opieką Pani Agnieszki Bugajskiej - wicedyrektora do spraw dydaktycznych oraz uczniowie klasy II Zespołu Szkół nr 4 w Nowym Sączu pod opieką Pani Iwony Mularczyk – pedagoga szkolnego i Dobrosławy Konopackiej - nauczyciela przedsiębiorczości.

 

Krzysztof Hebda, dyrektor wydziału zapoznał uczniów z ideą Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Przedstawił analizę statystyczną podmiotów gospodarczych w Nowym Sączu oraz omówił programy i działania jakie podejmują władze Nowego Sącza, aby stworzyć przyjazny klimat dla przedsiębiorców. W spotkaniu udział wzięła Pani Anita Kałyniuk, doradca zawodowy z Sądeckiego Urzędu Pracy, która przedstawiła możliwości jakie daje Sądecki Urząd Pracy dla osób prowadzących własną firmę. Pani Anita Kałyniuk zachęcała młodzież sądeckich szkół ponadpodstawowych, która w przyszłości planuje założyć własną działalność do korzystania z różnorodnych form wsparcia oferowanych przez urząd pracy. Poinformowała również w czym taka instytucja jak Sądecki Urząd Pracy może im pomóc jako przyszłym przedsiębiorcom, pracodawcom i osobom zakładającym firmę.

 

W drugiej części spotkania, która miała charakter praktyczny uczniowie poznali procedurę rejestracyjną firmy w ramach tzw. „jednego okienka”. Uczniowie mogli zasiąść za stanowiskami komputerowymi w Wydziale Przedsiębiorczości i pod okiem pracowników wydziału zarejestrować fikcyjną firmę, a tym samym poznać praktyczne możliwości wykorzystania rejestru publicznego (CEIDG), gdzie rejestrowane są firmy osób fizycznych.
Zachęcamy do udziału w innych wydarzeniach organizowanych w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, który trwa do 24 listopada br. Szczegółowy program można znaleźć TUTAJ

 

Autor: WPR
Źródło: .
Dodano: 2019-11-22 09:05:26