Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Przedsiębiorczość-news

10. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce - zapraszamy na cykl wydarzeń

 

Jak co roku Urząd Miasta Nowego Sącza uczestniczy aktywnie w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości w Małopolsce, którego tegoroczna edycja rozpoczyna się 18 listopada (poniedziałek). W programie przedsięwzięcia znaleźć można m.in. szkolenia, wykłady, warsztaty, seminaria czy spotkania z przedsiębiorcami.

Urząd Miasta Nowego Sącza po raz kolejny we współpracy z Sądeckim Urzędem Pracy organizuje spotkanie adresowane do osób rozważających lub planujących założenie własnej działalności gospodarczej, które odbędzie się 18 listopada w siedzibie Sądeckiego Urzędu Pracy (ul. Węgierska 146). Podczas spotkania ph. "Urzędowe drogowskazy na mapie przedsiębiorcy" przedstawiciele poszczególnych instytucji, tj.:  Urząd Miasta Nowego Sącza - Wydział Przedsiębiorczości, Urząd Skarbowy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych przedstawią zakres swoich działań w ramach obsługi osób prowadzących firmy.
Dodatkowo w Wydziale Przedsiębiorczości organizowane są cykliczne spotkania dla młodzieży z sądeckich szkół ponadpodstawowych ph. „Lekcje przedsiębiorczości”. Uczniowie dowiadują się zarówno w teorii, jak i w praktyce jak założyć i prowadzić firmę, a przede wszystkim jak być przedsiębiorczym. Tegoroczne spotkania z młodzieżą odbędą się 20 listopada (środa).
 

W organizację wydarzeń w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości włącza się również m.in. Nowosądecki Inkubator Przedsiębiorczości, który zaprasza na bezpłatne spotkania w swojej siedzibie przy ul. Wyspiańskiego 13, w następujących terminach:


20.11.2019, godz. 9.00-15.00 - Szkolenie z zakresu podstaw prowadzenia działalności gospodarczej
Tematem spotkania będzie omówienie podstaw zakładania własnej działalności gospodarczej, zarówno praktycznych jak i teoretycznych aspektów.
 

21.11.2019, godz. 9.00-13.00 - Panel dyskusyjny związany z wymianą doświadczeń związanych z  prowadzeniem działalności gospodarczej w pierwszych miesiącach po rejestracji firmy
Tematem spotkania będzie wymiana doświadczeń i sposoby radzenia sobie z  bieżącymi problemami w funkcjonowaniu nowo powstałych firm na sądeckim rynku działających zarówno w obrębie Inkubatora jak i poza nim.
 

Rejestracja na wydarzenia organizowane przez Nowosądecki Inkubator Przedsiębiorczości pod nr tel.: 18 442 35 68

 

Szczegółowy program i możliwość ewentualnej rejestracji na poszczególne wydarzenia w Nowym Sączu
- ŚTP 2019 Nowy Sącz.
 

                                                                                         ***
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week) to ogólnoświatowa inicjatywa, mającą na celu promowanie idei „bycia przedsiębiorczym” wśród młodych ludzi.
Rokrocznie – przez jeden tydzień listopada rzesze uczestników przedsięwzięcia na całym świecie spotykają się z przedsiębiorcami, przedstawicielami instytucji wspierających biznes, pracownikami szkół wyższych, gotowymi do dzielenia się wiedzą i zdobytym doświadczeniem. To również okazja do podsumowania szeregu inicjatyw realizowanych w trakcie danego roku, które ukierunkowane są na budowanie kreatywnej społeczności i wspieranie postaw przedsiębiorczych.
 

 

 

Autor: -
Dodano: 2019-11-05 15:06:40