Środa, 23 czerwca 2021 r.    Imieniny obchodzą: Wanda, Zenon, Albin


Kategoria: Media o nas

rdn.pl:Plusy i minusy sądeckiej Strefy Relaksu [WIDEO]

Płyta rynku, stara Sandecja, Planty i brzeg Kamienicy – w tych miejscach ma się pojawić Sądecka Strefa Relaksu, a w niej: darmowa kawa i leżaki.

Do pomysłu sceptycznie podchodzą właściciele pobliskich kawiarni, bojąc się, że darmowa strefa pozbawi ich klientów.

– Kawa to tylko dodatek, który trzeba potraktować symbolicznie – mówił w porannej rozmowie na antenie RDN Nowy Sącz, prezydent Ludomir Handzel.

– To jest tylko symbolika, kawa to nie jest element, który jest najważniejszy w kawiarni czy w restauracji. Przypominam, że u nas mieszkańcy nie dostaną ciastka za darmo. Chodzi tu o pokazanie, że jesteśmy otwarci dla mieszkańców.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, strefy relaksu pojawią się w mieście jeszcze w tym tygodniu.

Sądeczanom podoba się pomysł strefy relaksu na terenie miasta. Władze Nowego Sącza proponują darmową kawę, leżaki oraz kino letnie przez całe wakacje.

My tradycyjnie o opinie zapytaliśmy mieszkańców regionu.

– Jak najbardziej jest to świetny pomysł, chętnie skorzystamy z kina plenerowego i leżaków – przyznają. Jak dodają – każda opcja, żeby ściągnąć ludzi do rynku, jest na wagę złota.

Pomysł władz miasta może okazać się jednak problematyczny dla właścicieli okolicznych kawiarni. Czy obawiają się strat – będziemy o to pytać w kolejnych wiadomościach.

– Z jednej strony się cieszą, a z drugiej są pełni obaw. Sądeccy przedsiębiorcy boją się, że darmowa kawa, która ma być serwowana w powstających strefach relaksu, pozbawi ich klientów. Pomysł przyciągnie do centrum miasta ludzi, ale niekoniecznie trafią oni do naszych kawiarni – uważa Wincenty Żygadło, przedsiębiorca z sądeckiej starówki – Jeżeli dziennie przedsiębiorcy sprzedają 10 kaw i nagle zaczną sprzedawać 2, bo 8 pójdzie gdzie indziej – na zasadzie chodźmy tam, bo tam mamy za darmo, to ubywa klientów, a koszty pozostają – dodaje.

Strefy relaksu mają powstać w kilku miejscach m.in. na sądeckim rynku i starej Sandecji. Będzie można się tam opalać na specjalnie przygotowanych leżakach. Na mieszkańców i turystów będzie czekać też kawa i letnie kino.

 

 

 

Autor: Karolina Średnicka, Sylwia Szczepaniak
Źródło: Radio RDN Nowy Sącz, rdn.pl
Dodano: 2019-07-02 07:59:04