Niedziela, 22 maja 2022 r.    Imieniny obchodzą: Helena, Wiesława, Roma


Kategoria: Kultura

Promocja książki i komiksu „Mumia” Pawła Leśniaka

Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego zaprasza na promocję najnowszej książki „Mumia” autorstwa nowosądeczanina Pawła Leśniaka, w której pisarz po raz kolejny daje wyraz swojej niesamowitej wyobraźni, kreując świat, który zaskakuje, trzyma w napięciu oraz przeraża do szpiku kości! Pod tym samym tytułem ukazał się komiks, o którym również opowie autor. Obie pozycje będzie można nabyć podczas promocji w bibliotece.

Plakat


Spotkanie z Pawłem Leśniakiem odbędzie się 16 marca br. o godz. 17.00 w czytelni Sądeckiej Biblioteki Publicznej (ul. Franciszkańska 11, I piętro). Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

_________________
Paweł Leśniak (ur. 1989 r), pochodzi z Nowego Sącza. Człowiek wielu talentów. Rysownik – tworzy obrazy ołówkiem, a jego prace doczekały się wystaw w Polsce (Warszawa, Kraków, Nowy Sącz) oraz za granicami (Chicago, Wilno). Największe uznanie przyniosła mu jednak trylogia opowiadająca o losach Desmonda Pearce’a („Równowaga”, „Zachwianie”, „Chaos”). Jego czwartą powieścią był horror „Przed północą”. W recenzjach pisarza porównywano do Dante Alighieriego, a za swą twórczość był nagradzany i nominowany do licznych nagród literackich. W 2019 r. na podstawie powieści „Równowaga“ powstała gra „Devil’s Hunt“ na platformę PC, zaś Leśniak brał udział w jej tworzeniu w roli Creative Director’a oraz Scryptwriter’a. W 2020r. autor został laureatem nagrody literackiej Super Wiktoria. Seria książek „Czas na sen” oraz kontynuacja „Wilczy Zew” jest jedną z najlepiej ocenianych serii grozy w 2021 roku.

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2022-03-14 11:53:15