Niedziela, 22 maja 2022 r.    Imieniny obchodzą: Helena, Wiesława, Roma


Kategoria: KORANAWIRUS - ważne informacje

Mobilny punkt szczepień w Ratuszu w Nowym Sączu

Informujemy, że w każdą niedzielę w godzinach od 9.00 do 17.00 w Sali Reprezentacyjnej Ratusza w Urzędzie Miasta Nowego Sącza możnaprzyjąć szczepienie przeciw COVID-19.

Nie ma konieczności wcześniejszej rejestracji. Wystarczy przyjść na szczepienie z dokumentem tożsamości.
W przypadku szczepień dzieci w wieku 12-15latkonieczna jest kwalifikacja lekarska do szczepienia przeciw COVID-19. W mobilnym punkcie szczepień w Ratuszu kwalifikacja lekarska jest możliwa w godzinach 15.00 -16.45. Dla osóbod 16 r. ż kwalifikacji do szczepień może dokonać zespół szczepiący. Szczepienie dzieci w wieku 12 do 16r. ż. wykonywane jest w obecności rodzica lub opiekuna prawnego. Przed szczepieniem trzeba wypełnić za dziecko kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego. Kwestionariusz będzie dla pracownika medycznego podstawą decyzji, czy nastolatek może być zaszczepiony tego dnia.Kwestionariusz musi podpisać rodzic lub opiekun.Jeśli nastolatek nie przyniesie na zabieg podpisanego kwestionariusza, to jego opiekun prawny musi z nim przyjść.

Kwestionariuszmożna pobrać ze strony:https://pacjent.gov.pl/sites/default/files/2021-06/Kwestionariusz_wst%C4%99pnego_wywiadu_przesiewowego_przed_szczepieniem_osoby_niepe%C5%82noletniej_przeciw_COVID-19_%28wersja_PDF%29.pdf

W ramach szczepień w Ratuszu , dostępna jest szczepionkaPfizer-BioNTech oraz Vaccine Janssen ( 1 dawka – pierwsze szczepienie).

Dawka przypominająca:

  •  podawanajestw ostępie co najmniej 6 miesięcy po ukończeniu pełnego schematu szczepienia przeciw COVID-19;
  •  jest dostępna dla osoby, która ukończyła 18 rok życia i otrzymała pełny schemat szczepienia (dwie dawki) preparatami Pfizer-BioNTechlub Moderna lub AstraZeneca lub jedną dawkę szczepionki COVID-19 Vaccine Janssen;
  •  w ramach szczepień w Ratuszu szczepionka przypominająca podawana jest w preparacie Pfizer-BioNTech.

Zgodnie z komunikatem nr 14 Ministra Zdrowia- U osób szczepionych dawką przypominającą można stosować szczepionki:

  •  Comirnaty (Pfizer-BioNTech)w pełnej dawce 0,3 ml;
  •  Spikevax( Moderna )połowa dawki: 50 µg - 0,25 ml,
  • z uwzględnieniem w pierwszej kolejności podania szczepionki determinowanej szczepieniem podstawowym wykonanym szczepionkami Comirnaty lub Spikevax.

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2021-11-16 14:02:54