Koronawirus - ważne informacje!"> Nowy Sącz : Oficjalna strona miasta - <span style="color: #D00;">Koronawirus - ważne informacje!</span>
BIP - Miasto Nowy Sącz Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: KORANAWIRUS - ważne informacje

Wydarzenia kulturalne w czerwonej strefie

Poniżej komunikat prezydenta Ludomira Handzla dotyczący organizacji wydarzeń kulturalnych w czerwonej strefie: 

- Od soboty Nowy Sącz znajduje się w czerwonej strefie, codziennie dowiadujemy się o dużej ilości osób zarażonych wirusem Covid 19. Muszę w tej sytuacji podejmować racjonalne decyzje dotyczące działań instytucji kultury w naszym mieście, które niestety po raz kolejny musimy znacząco ograniczyć. 

W ciągu najbliższych dwóch tygodni nie odbędą się zaplanowane w Miejskim Ośrodku Kultury: koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej „Kocham Cię Polsko”, spektakle „Atrament dla Leworęcznych” i „Shirley Valentine”, oraz wyjazd do Warszawy na spektakl w Teatrze Wielkim Opery Narodowej „Dama Kameliowa”. Wszystkie te wydarzenia zaproponujemy Państwu ponownie kiedy tylko będzie można bezpiecznie w nich uczestniczyć.

Nie ma również możliwości przeprowadzenia II Sądeckiego Dyktanda Ortograficznego organizowanego przez naszą Bibliotekę. Kolejne wydarzenie – Festiwal Piosenki Country „Mayflower” organizowany przez Pałac Młodzieży zostanie przeprowadzony on-line. W tej formie odbędzie się również spotkanie z profesorem Mieczysławem Wasilewskim, zamiast planowanego wernisażu wystawy jego plakatów w Nowosądeckiej Małej Galerii w ramach trwającego XXVIII Małego Festiwalu Form Artystycznych. 

Mam nadzieję, że kolejne tygodnie przyniosą poprawę sytuacji i nie będziemy zmuszeni do dalszego ograniczania wydarzeń w naszych instytucjach kultury - powiedział prezydent Ludomir Handzel. 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2020-10-21 14:53:34