Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Komunikaty Biura Prasowego


23679

VIII Imieniny Małgorzat - odwołane

2020-07-15

Ludomir Handzel, Prezydent Miasta Nowego Sącza oraz Sądeckie Forum Kobiet uprzejmie informują iż, w związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu epidemii, podjęto wspólną decyzję o odwołaniu zaplanowanego na dzień 20 lipca 2020 roku wydarzenia pn. VIII Imieniny Małgorzat


23672

Przestrzegajmy nakazów! - Inspektor Sanitarny przypomina i apeluje.

2020-07-14

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu mając na uwadze aktualną sytuację epidemiczną na terenie miasta Nowego Sącza i Powiatu Nowosądeckiego, w której rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2 i wzrost zachorowań na chorobę COVID-19 ma charakter dynamiczny – przypomina i apeluje do mieszkańców miast i gmin o przestrzeganie wszelkich nakazów i zakazów wynikających z aktualnie obowiązujących przepisów oraz wytycznych Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego uwzględniających specyfikę działania różnych obszarów, wzmożenie reżimu sanitarnego, stosowanie wszelkich dostępnych środków ochrony osobistej, ograniczenie kontaktów społecznych (zebrań, spotkań), w tym zachowanie bezpiecznej odległości.


23657

Dofinasowanie dla Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Nadzieja”

2020-07-10

Prezydent Ludomir Handzel przekazał umowę gwarantującą modernizację infrastruktury istniejącego Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Nadzieja”


23655

Czasowe zawieszenie działalności placówek

2020-07-10

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym na terenie Miasta Nowego Sącza oraz powiatu nowosądeckiego Wojewoda Małopolski wydał Decyzję nr 27/2020 dotyczącą czasowego zawieszenia działalności na terenie miasta w terminie od 13 do 19 lipca 2020 r. w następujących instytucjach:


23653

Ciekawe odkrycie pod płytą nowosądeckiego Rynku

2020-07-10

Archeolodzy prowadzący wykopaliska pod płytą nowosądeckiego Rynku dokonali interesujących odkryć. Budowle pochodzą najprawdopodobniej z czasów renesansowej przebudowy Ratusza. Zdania ekspertów są podzielone jedni twierdzą, że to tzw. dół złoczyńców inni, że renesansowy zbiornik na wodę lub część XVI w. sieci wodociągowej.


23652

Ubrania specjalistyczne dla OSP Biegonice

2020-07-09

Sprawne działanie służb ratowniczych to niezwykle ważny element systemu bezpieczeństwa. W związku z tym prezydent Ludomir Handzel podjął decyzje o zakupie 8 zestawów ubrań specjalnych składających się z kurtki ciężkiej, kurtki lekkiej i spodni renomowanej marki Ballyclare Limited dla Ochotniczej Straży Pożarnej Nowy Sącz – Biegonice.


23650

Otwarcie Interaktywnego Placu Zabaw Wodnych MOSIR.

2020-07-09

Już w piątek (10 Lipca) otwieramy Interaktywny Plac Zabaw Wodnych MOSIR. Spotkajmy się o godzinie 13:00 przy ulicy Nadbrzeżnej z tyłu krytej pływalni.


23646

Koncert "lato, lato, lato echże Ty"

2020-07-08

Sądecka Biblioteka Publiczna na czas wakacji zaplanowała cykl wydarzeń kulturalnych dla dzieci i dorosłych.


23633

#Kupuj Świadomie – Produkt Polski

2020-07-07

Kupuj świadomie PRODUKT POLSKI – Twój wybór ma ogromne znaczenie! Kupując produkty krajowego pochodzenia wspierasz przedsiębiorców, rolników i firmy działające na terenie Polski, wspierasz budżety samorządów i dajesz wyraz nowoczesnego patriotyzmu. Jak pisze Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski w apelu inaugurującym kampanię Kupuj świadomie PRODUKT POLSKI: „Z punktu widzenia przyszłości polskiego rolnictwa oraz gospodarki to priorytet i nasz wspólny cel i społeczny obowiązek”.


23631

Komunikat prezydenta Ludomira Handzla dotyczący mostu w ciągu ulicy Kamiennej

2020-07-06

Dziś – 6 lipca 2020 r. – odbyło się spotkanie w Krakowie w Urzędzie Wojewódzkim w sprawie przeprawy mostowej na rzece Kamienica w ciągu ul. Kamiennej. W spotkaniu uczestniczyłem z wójtem Kamionki Wielkiej panem Andrzejem Stankiem. Na początku przypomniałem zarys sytuacji – do uszkodzenia mostu doszło pod koniec listopada 2019 r. Wtedy zabezpieczyliśmy doraźnie most umożliwiając ruch samochodów osobowych oraz komunikacji publicznej. Ekspertyza wykazała, iż most nie nadaje się do naprawy i dziś przytoczone pisma z nadzoru budowlanego potwierdziły tę informację.


23625

Pismo Radnych do udziałowców Spółki Sądeckie Wodociągi

2020-07-06

Grupa Radnych Miasta Nowego Sącza zwróciła się do udziałowców Spółki Sądeckie Wodociągi w sprawie podjęcia zdecydowanych działań na rzecz obniżenia opłat za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków.


23619

Kondolencje

2020-07-03

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel wraz z pracownikami Urzędu Miasta Nowego Sącza składa kondolencje dyrektorowi Wydziału Zarządzania Kryzysowego Krzysztofowi Setlakowi z powodu śmierci matki.


23617

Szkolenia komputerowe dla Seniorów wznowione

2020-07-03

Ponownie ruszyły szkolenia komputerowe dla seniorów z terenu miasta Nowego Sącza w ramach projektu „Internet na co dzień”.


23612

Montaż koszy na śmieci przy ścieżce pieszo-biegowo-rowerowej nad Kamienicą

2020-07-02

Prezydent Ludomir Handzel realizuje kolejne zadanie, o które prosili mieszkańcy Nowego Sącza. Tym razem jest to montaż kontenerów i koszy na śmieci przy ścieżce pieszo-biegowo-rowerowej nad Kamienicą.


23577

Komunikat dotyczący zamknięcia mostu w ciągu ul. Kamiennej na rzece Kamienica.

2020-06-25

22 czerwca został zamknięty do odwołania dla ruchu pieszego i kołowego most w ciągu ul. Kamiennej na rzece Kamienica. Decyzja o zamknięciu przeprawy została podyktowana obfitymi opadami deszczu i wysokim stanem wód. Wysoki stan rzeki Kamienica stwarzał poważne zagrożenie dla konstrukcji mostu, dlatego w obawie o bezpieczeństwo publiczne bezwzględne zamknięcie mostu było konieczne.