Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Nowe autobusy w MPK

 

  

O dziesięć nowych autobusów o zmniejszonej emisji zanieczyszczeń, a także przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych, wzbogaciło się Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o w Nowym Sączu. Autobusy zakupiono w ramach projektu z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego pod nazwą „Wymiana taboru autobusowego z wyposażeniem w elementy inteligentnych systemów transportowych”. Kwota dofinansowania wyniosła ponad 5,6 mln zł, przy całkowitej wartości projektu – 9,9 mln zł.

Umowę na dostawę 10 fabrycznie nowych 12-metrowych autobusów Zarząd MPK podpisał z firmą Lider Trading Sp. z o.o. w Warszawie Oddział w Łańcucie w kwietniu br.

SOLBUS typ: SM12, model: SOLBUS SM12DC23.05-04 to nowoczesny autobus miejski przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, o zmniejszonej emisji zanieczyszczeń. Przeznaczony do obsługi tras o zwiększonych potokach pasażerskich. Obniżona na całej powierzchni pojazdu podłoga jest dostępna dla pasażerów z wszystkich drzwi autobusu. Przestronne, komfortowe wnętrze zapewnia wygodny przewóz 116 osób w tym 28 na miejscach siedzących. Silnik połączony z automatyczną skrzynią biegów spełnia najnowszą, najostrzejszą normę czystości spalin Euro 5. Jeden z autobusów wyposażony jest w system zliczania potoków pasażerskich, co w przyszłości pomoże w zoptymalizowaniu rozkładu jazdy. Wszystkie autobusy wyposażone są w system cyfrowego monitoringu wizyjnego. Składa się on z kamer śledzących obraz wnętrza pojazdu, oraz pozwala na obserwację drogi przed pojazdem. Pojazdy mają zainstalowane kasowniki dwufunkcyjne, które umożliwiają pasażerom kasowanie biletów papierowych, jak również obsługę karty miejskiej. 

 

 

 

 

Autor: -
Źródło: Biuro Prasowe
Dodano: 2013-12-04 11:02:34