Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Wtorek, 20 kwietnia 2021 r.    Imieniny obchodzą: Agnieszka, Czesław, Szymon


Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Nowe miejsce spotkań mieszkańców Zabełcza

 

4 listopada odbyło się uroczyste otwarcie "piwnic" plebanii w Zabełczu. Uroczystości przewodniczyli ksiądz proboszcz Eugeniusz Mrożek oraz ksiądz prałat Stanisław Świderski, którzy dokonali poświęcenia odremontowanych pomieszczeń, jak również Przewodnicząca Zarządu Osiedla Zabełcze Bogumiła Kałużny, która przedstawiła kolejne etapy wykonanych prac. W uroczystości wzięli udział licznie zgromadzeni mieszkańcy dzielnicy oraz zaproszeni goście wiceprezydent Jerzy Gwiżdż, radna RM Elżbieta Chowaniec i dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Dorota Goławska.
Wiceprezydent Jerzy Gwiżdż nie ukrywał zaskoczenia wywołanego rozmiarem wykonanych prac. Wszystko zostało zrobione w „czynie społecznym”. Mieszkańcy Zabełcza nie mieli swojej świetlicy, w której mogliby się swobodnie spotykać, spędzać razem czas ucząc się i bawiąc.

 


Dzięki pomysłowi, który zrodził się w głowie jednego z mieszkańców, dzięki przychylności proboszcza zabełeckiej parafii oraz chętnym do pracy w czasie remontu – powstały piękne pomieszczenia. Wiceprezydent Jerzy Gwiżdż stwierdził, że jak widzi radosne dzieciaki – to widzi promyczki nadziei, które dodają sił do dalszej pracy. Przekazał również aniołka, który wręczony zostanie zwycięzcy konkursu na nazwę dla zabełeckich piwnic na plebanii.
W pracach remontowych uczestniczyli: Bogumiła Kałużny, Józef Waśko, Marcin Noga, Henryk Noga, Małgorzata Belska, Renata Ramza, Urszula Chowaniec, Wojciech Wasilewski, Piotr Baran, Józef Kałużny, Witek Waśko i Łukasz Belski.

Autor: -
Źródło: Biuro Prasowe
Dodano: 2013-11-07 08:45:09